“İnovasyonda Kadın 2022” Finalistleri Ödülleri Aldı

“Dünyayı Fark Yaratanlar Değiştirir” mottosuyla Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) öncülüğünde nu yıl 7.si düzenlenen “İnovasyonda Kadın” projesinde ödüller sahiplerine ulaştı. 

Proje kapsamında eğitimleri tamamladıktan sonra finale kalan girişimci kadınlar, 13 Kasım Pazar günü, saat 10:30’da Bakırköy Titanic Park Hotel’de düzenlenen törenle açıklandı.

Ödül törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ile proje ortaklarının yönetim ekibinden birçok isim de katıldı.

KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşmalarıyla başlayan törende, Gümrükçüoğlu projenin kat ettiği başarıya dikkat çekerek; “İnovasyonun ne anlama geldiğini anlatarak çıktığımız yolda bugün, büyük bir kadın girişimci ekosistemine sahibiz. Ve bununla gurur duyuyoruz. Projemiz kapsamında kadınlar, kendilerine fırsat verildiğinde, rehberlik edildiğinde neleri başarabileceklerini en üst seviyede gösterdiler.” İfadelerini kullandı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise “KADEM, 9 yıllık kısa geçmişine rağmen faaliyetleriyle toplumsal hayatın her alanında Türk kadınının temsil gücünü yükseltiyor. Bugün de bu çabalardan bir tanesine daha hep birlikte şahitlik ediyoruz. Kadınlarımızı girişimci olmaya teşvik eden bu güzel organizasyonun, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

Törende konuşmaların ardından, proje kapsamında düzenlenen kampta finale kalarak ödüle layık görülen kadın girişimciler açıklandı.

Proje kapsamında; Kuluçka Kategorisi’nde, “Köstebek” projesi ile Müge Baltacı birincilik ödülüne,  “Invamar” projesi ile Merve Aydıner ikincilik ödülüne,  “SynthData” projesi ile Nazife Nur Köksal ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Ön Kuluçka Kategorisi’nde ise, “Süper Kablo” projesi ile Zuhal Oktay Coşkun birincilik ödülüne, “Swatchloop” projesi ile Güneş Sayıt ikincilik ödülüne, “Coridor” projesi ile Ravzanur Eker ise üçüncülük ödülünü kazandı.

Tören, paydaş ve sponsorlara teşekkür belgesi takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER