ŞUBAT 2024 KONSER AJANDASI


Emre Altuğ ile Her Daim

Tarih: 2 Şubat
Yer: Dada Salon Kabarett
Saat: 22.00

Okan Bayülgen’in İstanbul’a ve Bursa’ya kazandırdığı sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett Emre Altuğ’u ağırlıyor!

Yemek: 20.30
Konser: 22.00

  

Voices of Globe Kahve Konserleri

Tarih: 3 Şubat
Yer: Türk Telekom Opera Salonu
Saat: 11.00

Opera dünyasının seçkin eserlerinden oluşan ve aryalardan operetlere uzanan geniş repertuvarıyla “Voices of Globe” konseri, AKM’nin ikonik kırmızı küresinin önünde seyirci ile buluşuyor.

Sopranolar Nazlıcan Karakaş ve Rumeysa Delican, mezzo soprano  Ezgi Aydın, tenor Sinan Turan, bas bariton Akın Kaytan’ın performanslarına piyanoda Feruza Mukhitdinova eşlik ediyor.

 

Ayla Balyemez ile “Karışık Kaset”

Tarih: 9 Şubat
Yer: Dada Salon Kabarett
Saat: 22.00

“Karışık Kaset” konser serisi, müziğin farklı tarzlarını bir araya getirerek dinleyicilere eşsiz bir müzik yolculuğu sunmayı hedeflemektedir. Ayla Balyemez, kendi seçtiği şarkılarla izleyicilere nostaljik bir atmosfer ve çeşitli duygular yaşatmayı amaçlamaktadır.
Ayla Balyemez ile “Karışık Kaset” konseri, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmayı hedefliyor. Siz de farklı müzik türlerine ve Ayla Balyemez’in eşsiz yorumuna tanıklık etmek için bu etkinliği kaçırmayın!

 

Grup Gündoğarken “Hâl Ve Gidiş”

Tarih: 11 Şubat
Yer: House of Performance Ana Sahne
Saat: 20.30

Grup Gündoğarken adıyla tanıdığımız Gökhan ve Burhan Şeşen kardeşlerin çocukluklarından bu güne kadar gelen uzun, keyifli, şaşırtıcı, duygusal ve çok değerli yolculuklarını kendilerinden dinliyoruz.

Usta müzisyenler Gökhan Şeşen ve Burhan Şeşen’in özgün besteleri eşliğinde, sanat yaşamlarına dokunan birbirinden farklı büyük ustaların hikayelerini, yaptıkları plaklardan verdikleri konserlere, okul hayatlarından hayallerine uzanan bu sanat dolu yılları kendilerinden dinliyoruz. Ve bir anlığına o yıllara birlikte gidiyoruz. Bu kez Grup Gündoğarken’in yolculuğu sadece müzikleriyle değil sahne performansı ile hayat buluyor.

Hâl ve Gidiş otobiyografik müzikli anlatımdır.

 

Dostane Sevingül Bahadır & Cihan

Tarih: 13 Şubat
Yer: AKM Tiyatro Salonu
Saat: 20.00

1984 yılında sanat hayatına profesyonel olarak başlayan Sevingül Bahadır, “Klips ve Onlar” grubuyla beraber seslendirdikleri “Halley” şarkısıyla ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmiştir. Birçok sanatçıya vokal koçluğu da yapan Sevingül Bahadır, “Kilim” “Oyuncaklarım”  ve “Cana Yakın” albümlerini çıkarmış, sayısız albümde vokal yapmıştır.

1980′ li yıllarda Eurovision şarkı yarışması ile profesyonel anlamda sanat hayatına atılan Cihan Okan, topluluktaki görevinin yanı sıra, başta Sezen Aksu, Kenan Doğulu, Leman Sam, Nilüfer, Ajda Pekkan olmak üzere birçok sanatçıya vokal yapmıştır. Kişisel albümleri ile de adından söz ettiren sanatçı, ayrıca, dizilerde ve sinema filmlerinde oynamış, müziklerini yapmıştır.

Sevingül Bahadır ve Cihan Okan ikilisinin birlikte seslendirdikleri “Dostane” isimli bir albümleri vardır.

Toplulukta 1993 yılından bu yana görev yapan değerli solistlerin, topluluk çatısı altındaki son konserlerine tüm sanat severleri bekliyor.

 

Sonsuz Ufuklar

Tarih: 15 Şubat
Yer: Zorlu PSM
Saat: 20.00

BİFO’nun dünya çapında ayakta alkışlanan keman virtüözleriyle sahneyi paylaşacağı konserlerden biri daha olacak bu şubat konserinde 2022’de sanat yaşamının 40’ıncı yılını kutlayan Midori ile buluşacağız. Kariyerinin ilk konserini henüz 11 yaşındayken New York Filarmoni Orkestrası ile vermiş olan Midori, Claudio Abbado, Leonard Bernstein, Zubin Mehta, Daniel Harding, Paavo Järvi ve Mariss Jansons gibi şeflerle çalışmış, Boston Senfoni, Berlin ve Viyana Filarmoni, Mahler Oda Orkestrası ve daha pek çok köklü toplulukla konserler vermişti. Geride bıraktığımız sezonda BİFO’nun ortak siparişi olan Detlev Glanert’in 2. Keman Konçertosu’nu Kraliyet İskoç Ulusal Orkestrası’yla Carnegie Hall’da seslendirmiş olan Midori, bu çarpıcı yapıtı bu kez BİFO eşliğinde dinleyenleriyle buluşturacak. Senfoniler tarihinin en sevilen eserlerinden biri olan Brahms’ın 2. Senfonisi’nin de seslendirileceği konserde BİFO’yu Carlo Tenan yönetecek.


Klasik Melodilerle Piyano ve Flütün Dansı

Tarih: 17 Şubat
Yer: İFD Cep Salonu
Saat: 19:00

Klasik Melodilerle Piyano ve Flütün Dansı, 17 Şubat’ta İFD Cep Salonu’nda…

Bu etkinlikte uluslararası çalışmaları da bulunan İTÜ Öğretim Üyesi Flütist Metin Yavuz ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konsevatuarı’nda korepetitör Burcu Ersin sahne alacak. J. S. Bach, P. I. Tchaikovsky, J. Mouquet ve Mel Bonis’in eserlerini seslendirecek ikili ilk kez İFD konser sezonunda yer alıyorlar.

 

Tuna Kiremitçi, “Şairin Şarkıları”

Tarih: 25 Şubat
Yer: Zorlu PSM
Saat: 21.00

Tuna Kiremitçi, “Şairin Şarkıları” adlı müzikal gösterisini sahnelemeye devam ediyor. Bildiğimiz gösterilerden farkı, kahkahanın şarkı aralarında olması. Seyircilerinin soruları ile şekillenecek, muhabbet ve müzik ile dolu unutulmayacak bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.
Kiremitçi “Birden Geldin Aklıma”dan “Affet”e, “Bu Aşk Burada Biter”den “Yine Sevebilirim”e, kendi yazdığı şarkıları ve aynı türdeki klasikleri seslendiriyor. Şarkı aralarında da adı lazım olmayan bir genç adamın dedikodusunu yapıyor. Müslüm Gürses’ten Ronnie James Dio’ya, Sicilya dağlarından Beyoğlu sokaklarına doğru, neşeli bir yolculuğa çıkıyor.
Tuna Kiremitçi’ye sahnede usta kemancı Müge Alpay eşlik ediyor. Müzik, mizah ve edebiyat adeta kol kola şov yapıyor.

 

Solanch De la Rosa

Tarih: 28 Şubat
Yer: Zorlu PSM
Saat: 21.00

Yalın ile işbirliğiyle tanınan, Latin, pop ve R&B gibi türleri özgün tarzıyla yorumlayan Solanch De la Rosa, 9 senedir İstanbul’da yaşayan Kübalı bir sanatçı. Yurtiçinde ve yurtdışında tanınan mekanlarda sahne alan Solanch De la Rosa, grubuyla birlikte popüler şarkıları seslendirerek dinleyicilerine dans ve müzik dolu keyifli bir akşam yaşatacak.

 

Lukas David Duo

Tarih: 29 Şubat
Yer: Santa Maria Draperis Kilisesi
Saat: 20.30

Tarih boyunca iki keman düeti oda müziğinin az icra edilen alt türlerinden biri olsa da, farklı dönemlerden bestecilerin birbirinden değerli eserleriyle dikkat çekici bir yer edinmiştir.

Opus Amadeus Oda Müziği Festivali bu konserde iki kemanın ender birlikteliğinden doğan tılsımı müzikseverlerle buluşturuyor.
Başarılı keman sanatçıları İmge Tilif ve Niobe Langmaack Barok dönemden günümüze uzanan geniş, renkli, tutku ve enerji dolu konser programlarıyla Beyoğlu Santa Maria Draperis Kilisesi’nin dingin atmosferi ve olağanüstü akustiğinde dinleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER