Zeliha Akgün Doğanlar Holding’in Yeni CFO’su Oldu

Doğan Holding’e ait enerji şirketi Biotrend Enerji’de Finans ve Mali İşler Direktörü olarak görev yapan Zeliha Akgün, Doğanlar Holding’e CFO olarak atandı.

Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan atamayla ilgili; Doğanlar Holding’in faaliyette bulunduğu her sektörde kadın yöneticilerin istihdamına önem verdiğini vurgulayarak, kadın yöneticilerin bilgi ve yönetim tecrübelerine güvendiğini, Zeliha Akgün’ün yeni pozisyonunda da başarılarına devam edeceğine inandığını söyledi.

Lisans eğitimini 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İş İdaresi bölümünde tamamlayan Akgün, kariyer hayatına ilk adımı PWC şirketinde Kıdemli Ortak olarak başlamıştır. Yaklaşık 3,5 yıl kendi işini yöneten Akgün, hemen ardından Soyak Enerji Şirketine Bütçe ve Raporlama Uzmanı olarak transfer olmuştur. Burada 1,5 yıl görev aldıktan sonra Beymen’de 7 ay kadar Bütçe ve Raporlama Sorumlusu olarak görev almıştır. Hemen ardından NIVEA Beiersdorf Türkiye’ye Satış ve Pazarlama Sorumlusu olarak transfer olmuştur. Akgün, burada geçirdiği 6 yıllık süre zarfında sırasıyla Satış ve Pazarlama Sorumlusu, Satış ve Pazarlama Kontrol Müdürü ve Kontrol Müdürü olarak görev almıştır. 

2018 yılında Koton’a Finansal Planlama ve Analiz Direktörü olarak geçiş yapan Akgün, buradaki görevini de yaklaşık 2 yıl boyunca sürdürmüştür. Hemen ardından Madame Coco’ya CFO olarak transfer olan Akgün, burada geçirdiği 2 yıl sonrasında Biotrend Enerji’de Finans ve Mali İşler Direktörü olarak görev almıştır.

Akgün, profesyonel kariyer hayatına Doğanlar Holding CFO’su olarak devam edecek.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER