Yüksekova Halkı Yöresel Kıyafetlerle Pedal Çevirdi

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde kadınlar ve erkekler kadın – erkek eşitliği için farkındalık oluşturmak amacıyla pedal çevirdi.

Yüksekova’da yerel halktan kadınlar ve erkekler, kadın erkek eşitliğini geliştirmek, kadına yönelik şiddetle mücadelede etmek, kadın haklarını güçlendirmek, kadınların sosyal, ekonomik ve politik alanların her kademesinde eşit ve etkin olarak yer almasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği (YUKADER) tarafından düzenlenen bisiklet etkinliğinde buluştu. 

Her yaştan bireyin katıldığı etkinlikte kadın ve erkekler, Gençlik Merkezi önünde toplanarak çevre yolu boyunca pedal çevirdi. Yaklaşık bir saat süren sürüş güvenlik güçlerinin aldığı önlem ile gerçekleşti.

“Her Yerde Eşit”

Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği (YUKADER) Başkanı Hatice Temir Bozdağ, “Bölgede kadın erkek eşitliği farkındalığını artırmak için sahada sık sık eğitimler veriyoruz. Bu kapsamda kadın erkek eşitliğine dikkat çekmek için bisiklet etkinliği düzenledik. Amacımız yaptığımız bu etkinlikler kapsamında bölgedeki kadın dayanışmasını güçlendirmek ve kadınların evde, işte sokakta her yerde eşit olmasını sağlamaktır” dedi.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER