Yaren Özdöl Sugetiren Signify Türkiye’ye CFO Olarak Atandı 

Yaren Özdöl Sugetiren, Dünya genelinde 70’ten fazla ülkeye aydınlatma hizmeti sunan Signify Türkiye’ye CFO (Mali İşler Direktörü) olarak atandı. Sugetiren, bu göreviyle birlikte Türkiye, Maghreb ve Fransız Batı Afrika bölgelerindeki 10’dan fazlada ülkeye, finansal konularda hizmet verecek.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlayan Sugetiren, aynı üniversitenin Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Sermaye Piyasası ve Borsa alanında yüksek lisans yapmıştır. Profesyonel kariyerine 2005 yılında Price Waterhouse Coopers’da Küresel Uyumluluk Vergi Hizmetleri departmanında başlamıştır. Burada verdiği 2 yıllık emek sonrasında 2007 yılında Turkcell’e transfer olan Sugetiren, burada ise 5.5 yıl boyunca Katma Değerli Servisler/Ürün geliştirme süreçlerinde Senior Financial Analyst görevini yürütmüştür. Hemen ardından 2013 yılında, Volvo Group Trucks Türkiye’ye geçiş yapan Sugetiren, burada ise 3 yıl İç Kontrol, Kredi ve Risk Müdür olarak görev almıştır. Ardından 2016-2018 yılları arasında Adidas Türkiye’de Senior Finans Müdürü olarak transfer olan Sugetiren, burada şirketin ulusal ve global pek çok projesine liderlik etmiştir. 2018 yılında sağlık, hijyen ve ev bölümlerine Kıdemli Finans Müdürü geçiş yaptığı Reckitt Benckiser Türkiye’de 2.5 yıl boyunca emek vermiştir.

 Sugetiren, Signify Türkiye’ye atanmadan hemen önce son olarak 2020 yılından bu yana Zingat Gayrimenkul Bilgi Sistemleri şirketinde Mali İşler Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER