WPP’nin Türkiye Ülke Müdürü Arzu Ünal Oldu

WPP, Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine, VMLY&R Türkiye Başkanı Arzu Ünal‘ın atandığını duyurdu. Arzu Ünal, WPP Türkiye Ülke Müdürü olarak, reklam, medya planlama ve satın alma, araştırma, dijital, sosyal, mobil, influencer, halka ilişkiler, event, stratejik marka danışmanlığı, teknoloji gibi farklı uzmanlıklarda faaliyet gösteren 20’den fazla ajansı ve 400 milyon dolarlık hacmi, 1.400 kişilik büyük bir ekiple ve deneyimli bir yönetici kadrosuyla birlikte yönetecek.

WPP Türkiye Ülke Müdürü atamasıyla ilgili konuşan WPP COO’su Andrew Scott, “Türkiye bizim için önemli bir pazar ve hep de öyle olmaya devam edecek. Arzu Ünal, WPP’nin kolektif gücünden yararlanmamızı, yeni işleri teşvik etmek ve müşteri ilişkileri başarımızın artarak devam etmesi için tüm ajans liderlerimizle yakın bir şekilde çalışacaktır” dedi.

WPP Türkiye Ülke Müdürü Arzu Ünal ise atamasıyla ilgili çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, şöyle dedi: “Çok uzun yıllardır WPP ailesinin içindeyim ve bugüne dek sayısız başarılı ve yaratıcı işe imzamızı attık. Bunun mümkün olmasını sağlayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben kolektif başarıya ve ekip çalışmasına yürekten inanan bir insanım. Yeni görevimde de yine benzer şekilde WPP ailesi olarak çok başarılı dönemler geçireceğimize inancım tam. Teknoloji trendlerinin baş döndürücü şekilde hızla geliştiği ve iş dünyasını dönüştürdüğü bir ortamda, biz de WPP Türkiye olarak yeni dönemde de iş ortaklarımız için en etkin ve yenilikçi çözümleri sunmaya devam edip yetkinliklerimizi artıracağız.

Pazarlama kariyerine P&G’de marka yöneticisi olarak başlayan Arzu Ünal, 30 yıl önce WPP ailesine katıldı ve 2004 yılında VMLY&R’ın Türkiye CEO’su olarak atandı. Ünal’ın liderliğinde gelirlerini 11 kat artıran VMLY&R, Türkiye’de Cannes Lions ve Clio Grand Prix’lerini kazanan ilk ajans olmasının yanı sıra 2017’de Ad Age Türkiye tarafından Yılın Ajansı seçildi; 2021’de ülkenin en çok Effie ödülü alan ajansı oldu.

Ünal, ayrıca kadın hakları ve cinsiyet eşitliğinin ve bu yöndeki girişimlerin savunucusu. Ünal şimdiye kadar Uluslararası Kadın Platformu, Yeniden Biz ve Yönetim Kurulunda Kadın dahil çeşitli STK kurullarında görev aldı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER