Vigo’dan Kadın Çalışanlarına Regl İzni

Hızlı teslimat sektörünün önemli isimlerinden bir olan Vigo, kadın kurye sayısının artması amacıyla tüm kadın kuryeleri için ‘Kadın Girişimci Desteği’ni uyguluyor. Kadın girişimci desteği kapsamında kadın çalışanlarına regl izni veriyor. Vigo, aynı zamanda çocuk sahibi olan kadın çalışanlarına aylık kreş desteği olarak 800 liralık bir katkı sağlıyor. 

Kadın kuryelerin sektörde yer almasını desteklemeye devam edeceğini vurgulayan Vigo kurucu ortaklarından Ali Cicioğlu, “Kadın çalışanların her sektörde olduğu gibi hızlı teslimat sektöründe de önemli bir yeri olduğunu düşünüyoruz ve sayılarının artmasını değerli buluyoruz. Hızlı teslimat sektörü önemli bir büyüme kaydediyor. Bu büyüme karşısında sektörün kurye ihtiyacı da giderek artıyor. Her sektörde olduğu gibi hızlı teslimat sektöründe de kadın çalışan sayısının artması gerektiğini düşünüyor ve bu kapsamda onların işlerini kolaylaştıracak bazı destek çalışmalarına imza atıyoruz. Bu kapsamda kadın girişimci desteği uygulaması ile kadın girişimcilerimize işe ilk başladıkları ay 800 lira girişimci desteği veriyoruz. Böylece kolayca şirketlerini açabiliyorlar. Çocuk sahibi olan kadın çalışanlarımız için de her ay 800 lira destek ödemesi yapıyoruz. Ayrıca, Vigo bünyesinde çalışan kadın kuryeler her ay bir gün ücretli regl izni uygulamasından da yararlanabiliyorlar. 

Şirket olarak Türkiye’nin 60 ilinde 5 binden fazla kurye ile hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Bu yıl 3’üncü yılımızda aynı kaliteli hizmeti daha geniş kitlelere yaymak amacıyla 2 bin kuryeyi daha istihdam ederek ailemizi genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vigo ailesinin içerisinde de kadın kuryelerimizin sayısının artmasını istiyoruz. Bu amaçla kurye olmak isteyen tüm adayları web sitemiz üzerinden başvuru yapmaya davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER