UN Women Avustralya’dan Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliğiyle Mücadele Çağrısı

UN Women Avustralya, yayınladığı animasyon film ile insanlığın Ay’a hatta Mars’a taşındığı ancak toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin varlığını sürdürdüğü bir geleceğe götürüyor.

‘Dünya Ekonomik Forumu tahminlerine göre, global ölçekte toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalkması için 135,6 yıla ihtiyaç var’ verisiyle yola çıkan UN Women Avustralya, Mars’ta yolda yürüyen kadın başrolün yolculuğunun sonunda günümüzden geleceğe değişmeden kalanın cinsiyet eşitsizliği olduğunu gözler önüne seriyor. Filmi ise mevcut tabloyu değiştirmek için harekete geçirici mesajıyla noktalanıyor.

‘’Cinsiyet Eşitliğini Kendi Dönemimizde Gerçekleştirmeliyiz’’

UN Women Avustralya CEO’su Simone Clarke, “Teknolojideki ilerlemenin günümüzün en büyük sorunlarına yanıt sunduğu bir dönemde, gelecekte cinsiyet eşitsizliğinin var olmayı sürdürecek olması benim açımdan anlaşılamaz bir şey. Kadınlar için gelecek şimdidir ve daha fazla bekleyemeyiz. Şimdi harekete geçmeli ve cinsiyet eşitliğini kendi dönemimizde gerçekleştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

The Monkeys CCO’su Tara Ford ise, “İnanılmaz bir biçimde dört nesil geçene kadar eşitliğin sağlanamayacağı tahmin ediliyor. Umarız kampanyamız sadece düşünmeye sevk etmez, harekete geçmek için ilham verir” yorumunda bulundu.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER