Ümmühan Yüksel Nissan Türkiye’nin Yeni İnsan Kaynakları Direktörü Oldu

Ümmühan Yüksel, otomotiv sektörünün devlerinden biri olan Nissan Türkiye’nin yeni İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. 

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, eğitim hayatını İnsan Kaynakları Yönetimi alanında İstanbul Üniversitesi’nden aldığı yeni bir lisans eğitimi ile tamamlamıştır. Profesyonel kariyer hayatına ilk adımı Türkiye’nin en büyük tekstil markalarından biri olan LC Waikiki’de Eğitim Uzmanı olarak atan Yüksel, burada emek verdiği 4 yıllık süre içerisinde İnsan Kaynakları Uzmanlığına terfi etmiştir. 

Yüksel, ardından 1998 yılında Nissan Türkiye’ye İnsan Kaynakları Uzmanı olarak transfer olmuştur. Yüksel, burada geçirdiği 13 yıl boyunca sırasıyla; İnsan Kaynakları Uzmanlığı, İnsan Kaynakları Sorumlusu, İnsan Kaynakları Müdür Yardımcılığı ve İnsan Kaynakları Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Hemen ardından Panasonic Elektronik Satış şirketinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Yüksel, burada ise 4 yıl 6 ay boyunca çalışmıştır. 

Yüksel, 2014 yılında Canon Eurasia’ya İnsan Kaynakları Direktörü olarak geçiş yapmış ve bu görevini 5 yıl 4 ay kadar yürüttükten sonra Güzel Enerji Akaryakıt şirketine İnsan Kaynakları Direktörü olarak transfer olmuştur. Yüksel, buradaki görevini yaklaşık 1 yıl 8 ay kadar sürdürmüştür. 

Ümmühan Yüksel, profesyonel kariyer Nissan Türkiye’nin yeni İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER