Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda Ödül Gecesi

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Garanti BBVA ve Ekonomist Dergisi iş birliği ile bu yıl 16’ncısı düzenlenen Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda kazananlar ödülleriyle buluştu. 

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi, Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci, Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci ve Kadın Sosyal Girişimci olarak dört ayrı kategoride değerlendirilen yarışmada ödül kazanan isimler şu şekilde;

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Ayla Müstecaplıoğlu (Mamajo)

Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci Kübra Kargı (Natuva)

Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci Gözde Büyükacaroğlu (Vivoo)

Kadın Sosyal Girişimci Müge Baltacı (Köstebek)

“Pusulamız Kadının Her Alanda Güçlenmesi”

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, ödül töreninin açılışında konuşma yaparak; kadının güçlenmesinin, ekonomide daha fazla söz sahibi olmasının, toplumda ve iş hayatında adil ve eşit fırsatlara sahip olmasının hayata geçirdikleri her projede pusulaları olduğunu ifade etti.

Kaya, “Biliyoruz ki kadınlar için yüzde 100 eşitlik sağlanmayan bir dünyada ileriye gitmemiz ve sürdürülebilirlikten bahsetmemiz mümkün değil. Biz bu yola çıktığımızda ülkemizde yüzde 5’lerde olan kadın girişimci oranı toplam ekosistem içinde yüzde 14’e yükseldi. Amacımız bu oranın dünya geneli olan yüzde 34’e hatta tam bir eşitlik için yüzde 50 seviyesine çıkması. Bu nedenle iş hayatında kadın erkek eşitlenene kadar ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimine destek vermek hepimizin sorumluluğu olmalı. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken kadın ve erkeğin her anlamda eşit olduğu bir ülke yaratmamız daha da önem kazandı. Cumhuriyetin 100. yılında kadınların sesinin daha gür ve güçlü çıkmasına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER