Türkcell, Kadın Futbol Süper Ligi İsim Sponsorluğu Süresini Uzattı

Türkiye’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türkcell, 2021 yılından bu yana sürdürdüğü Kadın Futbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğu anlaşmasının 4 yıl daha uzattığını açıkladı.

Türkcell’in kadın futbolunun profesyonelleşmesi için attığı önemli adımlardan biri olan A Milli Kadın Futbol Takımı ve kadın milli takımlarının 19, 17 ve 15 yaş altı kademelerinin de ana sponsoru olmaya devam edeceği aktarıldı.

‘Kadın Futbolcular: 1 – Ön Yargılar: 0’

Türkcell Genel Müdürü Murat Erkan anlaşmayla ilgili, “2021 yılında ‘Kadın futbolcular: 1 – ön yargılar: 0’ mottosuyla yola çıktık ve Kadın Futbol Ligi’nin ilk isim sponsoru olduk. Bunu yaparken amacımız, TFF ile kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak ve kadın futbolunun ülke geneline yayılımına destek olmak.” ifadelerini kullandı.

Yenilenen anlaşmayı duyurmak için spor basınıyla bir araya gelen Murat Erkan, “Turkcell olarak kurulduğumuz günden bu yana fırsat eşitliği kapsamında kadınların toplumdaki varlığını daha da güçlendirmek adına birçok farklı alanda çok çeşitli projelere imza atıyoruz. Verdiğimiz destekle kadın futboluna ilgi o kadar arttı ki Türkiye’nin dört bir yanından kulüplerimiz yeniden kadın futbolu takımlarını oluşturmaya başladı. Turkcell olarak bu alana verdiğimiz desteği devam ettirerek 4 yıl daha Kadın Futbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğunu üstlendik. Türkiye’de kadın futbolunun profesyonelleşmesi için önemli adımlar atan bir şirket olarak A Milli Kadın Futbol Takımı ve kadın milli takımlarının 19, 17 ve 15 yaş altı kademelerinin de ana sponsoru olmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER