Turgutlu Belediyesi Kadın Esports Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Turgutlu Belediyesi Kadın Esports Takımı, ESA Esport’un Türkiye Kadınlar Ligi ‘Valorant Rebels/2023 First Women’ turnuvasını, en iyi dört takım arasında tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Lig elemelerini önde tamamlayan Turgutlu Belediyesi Kadın Esports Takımı, Türkiye Kadınlar Ligi Turnuvasını da başarılı sonuçlar elde ederek yarı finale kadar yükseldi. Yarı final mücadelesinde Türkiye’nin önde gelen ekiplerinden FUT Esports JEFF Takımına 2 – 0 kaybederek Avrupa biletini kaçırsa da etkili oyunu ve takım ruhuyla Türkiye Kadınlar Ligi Turnuvasını ilk dört takım arasında tamamladı.

İlk Esports takımını, Başkan Çetin Akın’ın göreve gelmesiyle kuran Turgutlu Belediyesi, önemli başarılar elde etmeye devam ediyor.

“Sporun Her Alanında Başarılı Olmaları İçin Çalışıyoruz”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sporla büyüyen ve gelişen gençler için çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, “Kadın Esports Takımı’mız Türkiye Kadınlar Ligi Turnuvası’nda güzel bir mücadele örneği sergileyerek başarı elde etti. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla iç içe sağlıklı bir şekilde gelişmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri gençlerimizin sporun her alanında başarılı olmaları için çalışıyoruz. Kadın Esports Takımı’mızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER