Tülay Hacıoğlu Şengül, OPSAN’ın Yeni CEO’su Oldu

Tülay Hacıoğlu Şengül, gövde ve şasi parçaları, koltuk ve iç trim parçalar, görünüm parçaları kalıp tasarımı ve üretimi ile öne çıkan OPSAN’ın globaldeki tüm fabrikalarından sorumlu CEO olarak atandı. 

Lisans eğitimini ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Şengül, Uludağ Üniversitesi’nde de İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine Karsan Otomotiv bünyesinde başlayan Şengül, burada yaklaşık 12 yıl çalıştığı Karsan’da, Üretim ve Lojistik bölümlerinde çeşitli kademlerde görev aldı. Daha sonra görev aldığı Rollmech Automotive bünyesinde de yaklaşık 9 yıl görev yapmıştır.  Otomotiv sektöründe 20 yılı aşan bir deneyime sahip olan Tülay Hacıoğlu Şengül, lojistik, üretim, satın alma, kalite, tedarikçi geliştirme, satış ve iş geliştirme, proses mühendisliği, bakım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre yönetimi gibi alanlarda çalışmalar yürütmüştür. 

Tülay Hacıoğlu Şengül ayrıca Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD), Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olarak, sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev yapmıştır. 

Şengül, “EN GÜÇLÜ 50 KADIN CEO” araştırmasında da 3 yıl üst üste yer almıştı. Tülay Hacıoğlu Şengül, profesyonel kariyerine OPSAN’ın CEO’su olarak devam edecek. 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER