Tuba Köseoğlu Okçu Garanti BBVA’nın Yeni Genel Müdür Yardımcısı Oldu

Tuba Köseoğlu Okçu, 2 yıldır Öğrenme ve Geliştirme Direktörü olarak hizmet verdiği Garanti BBVA Türkiye’de Yetenek ve Kültür Genel Müdür Yardımcılığına terfi etti. 

Lisans eğitimini 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümünde tamamlayan Okçu, profesyonel çalışma hayatına aynı yıl içinde Simültane Konferans Tercümanı olarak başlamış ve Tercüme Konseyi’nde görev almıştır. Bir süre Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev alan Okçu, 1997 yılında Doğuş Grup’u bünyesi altında bulunan Garanti Bankası’nda Eğitim Müdürlüğü’nde Performans Danışmanı olarak transfer olmuştur. Doğuş Grup’ta görev aldığı yaklaşık 11 yıl boyunca sırasıyla Eğitim Müdürlüğü’nde Performans Danışmanlığı, Humanitas Doğuş İnsan Gücü Yönetimi’nde Üst Düzey Yönetici Geliştirme Müdürlü, Doğuş Holding’de İnsan Kaynakları Bölüm Başkanlı ve Doğuş Otomotiv’de İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev almıştır. 

Okçu, ardından 2008 yılında Easpharma Deva Holding’e İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Direktörü olarak transfer olmuştur. Burada görev aldığı 4 yıldan sonra 2012 yılında ise Hürriyet Gazetesi’nde İnsan Kaynakları Direktörü olarak göreve başlamıştır. Hürriyet’te yaklaşık 9 yıl boyunca görev alan Okçu, burada İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Hemen ardından Okçu, 2020 yılında Garanti BBVA’ya Eğitim Direktörü olarak transfer olmuştur. Okçu, burada Öğretmen Akademisi Vakfı ÖRAV Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir.

Tuba Köseoğlu Okçu, profesyonel çalışma hayatına Garanti BBVA Türkiye’de Yetenek ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER