Tokat’ta Hanımlar Kıraathanesi Açıldı

Tokat’ta kadınlar, girişim fikirlerini Belediye Başkanın destekleriyle hayata geçirerek bir ilke imza attı.

Tokat’ta kadınlar girişimciler belediyeye başvurarak, sadece kadınların gidebileceği bir sosyal alanın oluşturulması için istekte bulundu. 

Kadınların bu isteğini değerlendiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından, Millet Bahçesi’nde Hanımlar Kıraathanesi’nin yapımına karar verildi. Yapılan tüm hazırlık ve çalışmaların ardından. İçerisinde kadınların kitap okuyabilecekleri, çay ve kahve içebilecekleri bir Hanımlar Kıraathanesi açıldı.

Kıraathanenin kadınlara ait olduğunu belirten Hanımlar Kıraathanesi’nin işletme sorumlusu Müberra Koçak, “Alanında ilk olan Hanımlar Kıraathanesi kadınların arkadaşları ile birlikte vakit geçirebilecekleri, kitaplar okuyup değerlendirme yapabileceği, sohbet edebileceği, spor ve yürüyüşten sonra dinlenebileceği, çay ve kahve içebileceği bir hizmet veriyor. Tokat tarih ve kültürel açıdan çok zengin bir il. Gruplar oluşturarak kültürel geziler düzenleyebiliriz. Hanımlardan gelen istekleri de ilerleyen zamanlarda değerlendirip çeşitli aktiviteler de yapmayı planlıyoruz. Kadınların daha rahat oturabileceği ve sohbet edebileceği bir yer istemiştik. Bize duyarlı davranıp bu yeri açtılar. Hanımlar Kıraathanesi’nde kültürel anlamda kaliteli bir hizmet veriyoruz. Tokat’ta kıraathanenin ilk olduğunu belirten Koçak Bu kıraathane Tokat’ta bir ilk olma özelliğine sahip. Kültürel anlamda da alanımızda tek olduğumuzu düşünüyorum. Kıraathanenin yeri çok işlek olan bir parkın içerisinde bulunuyor. Buradan geçenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Burası açıldı mı, çok güzel olmuş, çok mutlu olduk gibi geri dönüşler alıyoruz. İnsanlar bu duruma çok fazla şaşırıyorlar” dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER