TFF Yönetim Kurulunda kadın temsilci : Şafak Müderrisgil

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun yaptığı toplantıda görev dağılımı belirlendi.

Mehmet Büyükekşi başkanlığında gerçekleştirilen toplantı sonucunda, Şafak Müderrisgil; hukuk, kadın futbolu ve sürdürülebilirlikten sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Bir performans alanı olan spor, erkek egemen yapının konsolide etme yeri olup ülkemizdeki toplumsal cinsiyet bakış açısından; Şafak Müderrisgil hukuk, kadın futbolu ve sürdürülebilirlikte kadın sporcuları temsil edecek.

Kariyer hayatının birçok noktasında var olan Müderrisgil, Türkiye’nin ilk Etki Yatırımı Platformu, Etkiyap’ın kurucusu ve İcra Kurulu Başkanıdır. Hukuk ve sürdürülebilirlik konusunda yetkin olan Müderrisgil uzun yıllar uluslararası ve ulusal kurumlara hukuk danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermiş, 2015 yılından bu yana  akademik ve profesyonel çalışmalarını, sürdürülebilirliği sektörler bazında merkezine alan etki yatırımı, etki ölçümü ve yönetimi alanlarında sürdürmektedir.  Hukuk kariyerinin yanı sıra gençlerin müfredat dışı eğitimi, liderliği ve istihdamı, kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi, çocuk hakları, iklim değişikliği ve enerji verimliliği alanlarında ulusal ve uluslararası projeleri hayata geçirmiştir.

 

 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER