TEMMUZ 2023 SİNEMA AJANDASI

7 Temmuz Cuma

İkinci Görüşte Aşk

Yönetmen: ​​ Hugo Gélin

Oyuncular: François Civil, Joséphine Japy, Benjamin Lavernhe

 

Mon Inconnue, bir süredir ihmal ettiği eşi Olivia’nın kendisini tanımadığı alternatif bir yaşama uyanan Raphael’in, Olivia’nın kalbini en baştan kazanmaya çalışmasını konu ediniyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Hugo Gélin oturuyor.

 

Raphael, çok satan bilim kurgu romanlarıyla ünlü bir yazardır ve liseden beri büyük aşk yaşadıkları eşi Olivia’yı ihmal etmeye başlamıştır. Son romanını bitirdiği gece şiddetli bir kavganın ardından uyandığında roller tersine dönmüştür. Raphael’in, şöhret ve parası kaybolmuştur. Üstelik bu paralel evrende Olivia dünyaca ünlü bir piyanisttir ama Raphael’i tanımamaktadır. Hayatının hatasını yaptığını fark eden kahramanımız, eşinin kalbini yeniden kazanıp eski hayatına dönebilecek, hatalarını telafi edebilecek midir?

 

Bonibomlar: Kediler Peşimizde

Yönetmen: Elena Galdobina

 

5 çocuğu olan sevimli bir köpek ailesi yaz tatili için dedelerini ziyarete kır evine giderler ve orada karşılaştıkları sevimli kediler ile çeşitli maceralar yaşarlar, bu maceraların sonunda ise kedileri büyük bir sürpriz bekliyordur.

 

Ölümcül Çarpışma

Yönetmen: Scott Waugh

Oyuncular: Jackie Chan, John Cena, Amadeus Serafini

 

İki eski özel kuvvetler askeri, bir grup sivili Bağdat’ın “Ölüm Otoyolu” boyunca eşlik ederek, Yeşil Bölge’nin güvenliğine götürmeleri gerekir.

Disco Boy

Yönetmen: Giacomo Abbruzzese

Oyuncular: Franz Rogowski, Morr Ndiaye, Laetitia Ky

 

Belaruslu Aleksei, Fransız pasaportu alabilmek amacıyla Fransız Yabancı Lejyonu’na yazılmak üzere hiçbir belgesi olmadan Avrupa’yı boydan boya geçer. Nijer Deltası’nda, çevre isyancısı Jomo, köyünün tehdit eden petrol şirketlerine karşı savaşırken kız kardeşi Udoka da kaçma hayalleri kurar. Artık bir komando olan Aleksei, bu bölgede görevlendirilir.

 

14 Temmuz Cuma

 

Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm

Yönetmen: Christopher McQuarrie

Oyuncular: Tom Cruise, Hayley Atwell, Ving Rhames

 

Görevimi Tehlike serisinin 7. devam halkası olan Mission: Impossible 7, ikonik ajan Ethan Hunt ve birlikte çalıştığı IMF ekibinin maceralarını konu ediyor. Tom Cruise’un yeniden Ethan Hunt karakterine hayat vereceği aksiyon türündeki filmde, Rebecca Ferguson üçüncü kez Ilsa Faust karakterini canlandırırken, kadroda Simon Pegg, Angela Bassett, Vanessa Kirby, Ving Rhames gibi isimler de yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise serinin beşinci devam halkasından itibaren yönetmen koltuğunda oturan Christopher McQuarrie üstleniyor.

 

Çılgın Dostum Finnik

Yönetmen: Denis Chernov

 

Yaşadığı evin sahipleriyle geçinemeyen tatlı Finnick, onları kendi yöntemleriyle bir bir kovar. Ta ki Christine gelene kadar! Zeki ve dedektifliğe merak salmış Christine, Finnick’in itirazlarına rağmen onunla arkadaşlık kurmayı başarır. İkili birlikte tüm şehri etkileyen bir gizemi çözmek için heyecan dolu bir maceraya atılırlar.

Tanrının Unuttuğu Yer

 

Yönetmen: Hlynur Pálmason

Oyuncular: Elliott Crosset Hove, Ingvar Sigurdsson, Vic Carmen Sonne

 

  1. yüzyılın sonlarında genç bir Danimarkalı rahip, bir kilise inşa etmek ve kaçınılmaz manzaraların ortasında nüfusu fotoğraflamak için İzlanda’nın uzak bir bölgesine seyahat eder. Rahip görevini yerine getirirken, şiddetli bir çatışmayla birlikte beklenmedik bir aşk ilişkisi gelişir.

 

21 Temmuz Cuma

 

Oppenheimer

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon

 

Oppenheimer, Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanıyor. Filmde Julius Robert Oppenheimer’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolü gözler önüne seriliyor.

 

Prenses ve Dracula

Yönetmen: Roman Artemyev

 

Yeraltı büyücüsü tarafından alınmakla tehdit edilen Ölümsüz Drybone, Kral Mercimek ‘in dünyayı ele geçirme planının bir parçası olarak savaşçı kız Cesur Barbara’ yı kaçırmak zorunda kalır. Ancak her şey kaybolmuş gibi göründüğünde, Drybone kötü Kral’ı durdurmak ve Barbara’n ın sevgisini kazanmak için ölümsüzlüğünü feda etmeye hazırdır.

Sonsuz Sır

Yönetmen: Joanna Hogg

Oyuncular: Tilda Swinton, Carly Sophia Davies, August Joshi

 

The Eternal Daughter, gizemle dolu, neredeyse boş bir otel haline gelen eski aile evlerine döndükleri zaman, yıllardır saklı kalan sırlarla yüzleşmek zorunda kalan bir anne ve orta yaşlı kızının hikayesini konu ediyor.

 

28 Temmuz Cuma

 

Sürü

Yönetmen: Andrés Ramírez Pulido

Oyuncular: Jhojan Estiven Jimenez, Maicol Andrés Jimenez, Miguel Viera

 

Eliu, arkadaşı El Mono ile birlikte işlediği bir suçtan dolayı Kolombiya ormanının kalbindeki bir çocuk merkezinde hapsedilir. Gençler burada el emeği işler yapar ve yoğun bir şekilde grup terapisi görür. Çok geçmeden El Mono da, Eliu’nun kaldığı hapishaneye nakledilir.

 

Oda

Yönetmen: Bülent Orçin

Oyuncular: Ceren Gülşah Elmalı, Mustafa Zeren, Nesrin Tunç

 

Film, sevgilisi Deniz’in evinin bir odasında gizemli bir şeylerin olduğunu fark eden Oğuz’un bu konuyu araştırırken yaşadıklarını anlatıyor.

 

 

Kaygısız Baş

Yönetmen: Taha Ulukaya

Oyuncular: Ferdi Akarnur, Mehmet Çepiç, Bülent Ergün

 

Film, İstanbul’daki işinden kovulup memleketi Kapadokya’ya dönmesi sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Murat, Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasını paylaşan, başarısız ve yaşamlarında dikiş tutturamamış insanların, birbirlerinin yaşamlarına tutunarak yaşadığı, ahalisinin sayısız kaygı taşıdığı bir kasabaya, yani memleketine, İstanbul’daki işinden kovulması sonucu ani bir kararla döner. Kuzenleri Bedri ve Fehmi ise, işledikleri bir suçtan kaçmaya çalışırlarken, yeni bir iş kurmak isteyen Murat ile yolları kesişir. İşte bu kasaba ve ortalıkta dolaşan Kaygısız Baş, Bedri ve Fehmi’nin kaçmasına engel, Murat’ın yeni bir iş kurmasına destek olacaktır.

 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER