TBMM’nin İlk Kadın Milletvekillerini Konu Alan Belgeselin İlk Gösterimi Yapıldı  

Eskişehir’in Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi ve Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) destekleriyle çekilen, TBMM’nin ilk kadın milletvekillerini konu alan 18-Yolları Açan Kadınlar belgeselinin ilk gösterimi yapıldı.

Belgeselin gösterimine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, KA-DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu gibi önemli isimler de katıldı.

Gösterimde konuşma yapan KA-DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu belgeselle ilgili, “Önümüzde seçimler var. Bu ülkenin yüzde 50.7’si kadın seçmen. Biz kadınların kendi gücümüzü fark etmemiz lazım” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise yaptığı konuşmada, “İyi ki Atatürk’ün çocuklarıyız. Öyle bir vizyon ki, hiçbir Avrupa ülkesinin öngöremediği şekilde 1934’te Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını tanımıştır. Her şeyin bir sonu var, bu iktidarın da bir sonu var” ifadelerini kullandı.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise, “Cesaretimizi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ten alacağız” derken Karaca ise “Bugün 25 yıldır avukatlık mesleğini gururla yapıyorum” ifadelerini kullandı.  

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER