Tarkan: Doğanın hakları var, Akbelen ormanlarını rahat bırakın

Tarkan, jandarma şiddetine rağmen Akbelen Ormanı’nda ağaç kıyımına karşı mücadele eden köylülere destek verdi: Bu katliama direnen bölgedeki herkesin yanındayım…

Sanatçı Tarkan, Muğla’daki Akbelen Ormanı’nda maden sahası için yapılan ağaç katliamına karşı çıktıkları için jandarma saldırısına uğrayan köylülere destek verdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Tarkan şu ifadeleri kullandı: “Doğanın hakları var! Akbelen ormanlarını rahat bırakın! Bu katliama direnen bölgedeki herkesin yanındayım. #AkbeleneDokunma #AkbeleniRahatBırak #DoğanınHaklarıVar”

Ağaç kesimi insan zinciri oluşturularak protesto edildi

Milas ilçesinin İkizköy mahallesinde bulunan Akbelen ormanlarındaki ağaç kesimi dördüncü gününde de devam etti. Köylüler ve çevre aktivistleri ağaç kesimini insan zinciri oluşturarak protesto etti.

Ağaçların kesildiği alanın önünde Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık açıklama yaptı. Şık, şunları söyledi: “Bir dayanışma için buradayız, buradaki mücadelenin önüne geçmek için değil, tam aksine bu mücadelenin yürütücülerinin destekçisi, dayanışmacısı ve bu mücadelenin bir parçası olmak için buradayız. İçeride gerçekten çok ağır bir yıkım tablosu var. Bir avuç insanın buradaki mücadelesiyle olmaz bu. Türkiye’nin neresinde bulunuyorsanız bulunun, Akbelen için çıkardığınız ses, Karadeniz’de kurutulan dereler için çıkmış olacak; Ege’de, Akdeniz’de, İç Anadolu’da kurutulan göller için çıkmış olacak. Burada Türkiye’nin geleceğine dair bir mevzu var ve bu hepimizin yurttaşlık borcu. Herkes o borca namusuna sahip çıkar gibi, haysiyetine sahip çıkar gibi sahip çıkmak zorunda. Çünkü bu bizim çocuklarımıza borcumuz. Yarın burada gölgesinde dinlenebileceği bir ağaç, üstüne basacağı bir toprak olmayacak böyle giderse, çünkü Türkiye işgal edilmiş durumda. Bir avuç sermaye halkın sırtına yapışmış, o sülükler daha çok para kazansın diye kesiliyor bu ağaçlar.”

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER