Tarihe Damga Vuran Polonyalı Kadınlar Sergisi Kızılkule’de Açıldı

Alanya Belediyesi ile Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin ortaklaşa düzenlediği, Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği tarafından desteklenen “Tarihe Damga Vuran Polonyalı Kadınlar” sergisi Kızılkule’de açıldı.

Törene, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, İlçe Milli Eğitim MüdürüYusuf Yılmaz, Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı RadosławSadowski, Konsolos Yardımcısı Başkâtip Magdalena Rak, Kültür İşlerinden SorumluBaşkâtip Ewa Horoszewicz, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) BaşkanıBurhan Sili, Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği, Alanya BelediyesiYabancılar Meclisi, STK Temsilcileri ve birçok davetli de katıldı.

Açılış töreninde konuşan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş ve Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Radosław Sadowski, 2 ülke arasındaki dostluk ilişkilerine değinerek Türkiye ile Polonya arasındaki diplomasi ve dostluk ilişkilerinin her zaman uyumlu olduğunu söyledi. “Tarihe Damga Vuran Polonyalı Kadınlar” sergisini Alanya’da açmaktan gurur duyduklarını vurguladı.

Maslahatgüzarı Radosław Sadowski konuşmasında, “Bizlerle bir arada olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz. Böyle anlamlı bir temayı Alanya’da sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Burada bu sergiyi açmamızı sağlayan, bize destek olan Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel ve ekibine de ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından Alanya Türkler Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencilerinin muhteşem konseri eşliğinde sergi açıldı. Sergide, insanlık için büyük başarıların altına imza atmış, hayatını insanlığa adamış şair, yazar, edebiyatçı, fizikçi, seyyah, doktor, mühendis ve bilim insanı 11 Polonyalı kadının başarı öyküleri yer alıyor. 

“Tarihe Damga Vuran Polonyalı Kadınlar” sergisi 18 Ekim Salı gününe kadar ziyarete açık kalacak.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER