Suzuki S-Cross 

Bazı otomobiller vardır çok göz önündedir ve herkes onların peşinde koşar. Öyle ki o otomobili satın alırken size uygun olmadığına bakmazsınız. Bazı otomobiller de vardır ki pek bilinmez ama aslında gölgedeki bir kahramandır. Hemen her işin üstesinden gelir, hayatı kolaylaştırır ve size neredeyse sorun çıkarmadan verilen tüm görevlerin başarıyla üstesinden gelir. Suzuki’nin S-Cross modeli yukarıda bahsettiğim özelliklerle tanınsa da son dönemde turbo beslemeli motoruyla kombine edilen elektrikli desteğiyle ilk kategoriye doğru bir geçiş yapıyor. 

2022 yılında yeni nesliyle Türkiye yollarında görmeye başladığımız Suzuki S-Cross, akıllı hibrit teknolojisiyle gelen bir SUV model. Suzuki zaten SUV konusunda adeta bir dünya markası. Ülkemizde Samurai ile başlayan, yıllar içinde Vitara ve Jimny gibi modelleriyle küçük ve kompakt ölçülü SUV arayanların ilk baktığı adres genellikle Suzuki. S-Cross ise şimdilerde ülkemizdeki en ‘hacimli’ Suzuki modeli. 4.3 metrelik uzunluğu ve 1.5 metreyi aşan yüksekliğiyle marka içindeki en büyük olsa da sektör içindeki en ideal kompakt ölçü ve oranları barındırıyor. Bu da şehir içinde kıvraklık, şehir dışı yollarda da gereken itibarı sağlıyor. 175 mm’lik taban yüksekliği ve yerden yüksek sürüş pozisyonuyla trafik akışında sağlam bir karakter sergileyen Suzuki S-Cross, 430 ile 1230 litre arasında değişen bagaj hacmiyle de bolca eşyayı bünyesinde taşıyabiliyor. 

Tasarımında heybetli bir ızgara, LED farlar ve tüm gövdeyi saran kaplamalarıyla kendinden emin bir duruş sergileyen Suzuki S-Cross, 1.4 litre Boosterjet 48V Akıllı Hibrit motoru ve Allgrip 4 tekerlekten çekiş sistemiyle öne çıkıyor. Dileyenler 4×2 versiyonu da alabilirler. 6 kademeli otomatik şanzıman ise tüm modellerde standart. Söz konusu güvenlik olunca da bol sayıda teknoloji sunuluyor. Suzuki’de güvenlik bir lüks değil ihtiyaç olarak tanımlanıyor. Bu sebeple 360 Derece Çevre Görüş Sistemi, Şerit Takip ve İhlal Uyarısı Sistemi, Yalpalama Uyarısı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi, Acil Fren Sinyal, Adaptif Hız Sabitleme gibi gelişmiş güvenlik donanımları Suzuki S-Cross modelinde standart olarak sunuluyor. 

Suzuki’nin Allgrip Select ismini verdiği dört tekerlekten çekiş sistemi, dört farklı sürüş moduna sahip. Otomatik, Spor, Kar ve Kilit olarak isimlendirilen dört sürüş modunun yanı sıra, Allgrip dört tekerlekten çekiş sistemi ise iki aks arasındaki tork miktarını ayarlıyor ve dört sürüş modunu ESP, motor gücü, hidrolik direksiyon ve diğer entegre sistemlerin desteği ile optimize ediyor.

S-Cross içeride zengin donanımıyla dikkat çekiyor. Ortada sentetik deri dokuma tasarıma sahip olan ergonomik deri koltuklar kalite algısını yükseltirken, büyük gösterge paneli, üç boyutlu tasarımıyla modern ve kaliteli bir görüntü sergiliyor. Apple CarPlay, Android Aut, sesli komut ve eller serbest Bluetooth görüşme olmak üzere güncel teknolojilerin yanı sıra yakıt tüketimi, sürüş mesafesi, Suzuki Akıllı Hibrit Sistemi enerji akışı gibi sürüş bilgileri dışında farklı uyarılar, geri görüş kamerası, 360 çevre görüş sistemi ve park sensörleri bilgilerini de görüntüleyen 9 inçlik bilgi-eğlence sistemi ve vites konsolundaki Allgrip Select paneli gibi ayrıntılarla daha modern bir kokpitle sizi karşılıyor.

Suzuki S-Cross, 5 yetişkin için geniş ve ferah yaşam alanı sunuyor. Ön yolculara sunulan oturma konforu, daha fazla rahatlık için koltuk sırtlığının konumunu ayarlama seçeneğine de sahip olan arka koltuk yolcularının konfordan ödün vermesini gerektirmiyor. Kabin, yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere birçok depolama alanı ve olanaklarla donatılmış.

Türkiye lansmanında da dikkat çeken Titan Grisi, Suzuki’nin ilk defa S-Cross’ta kullandığı yeni bir gövde rengi. Sedefli metalik gövde rengi, aracın SUV tasarımını güçlendiriyor. Suzuki S-Cross’ta 8 farklı renk seçeneğinden birini tercih edebiliyorsunuz.

BİRKAN DEMİR ÇALIŞKAN
Latest posts by BİRKAN DEMİR ÇALIŞKAN (see all)

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER