Stellantis Grubu, MEA Bölge Yetenek Yönetimini Ayça Furth’a Emanet Etti

Dünyanın en önemli otomotiv gruplarından biri olan Stellantis, toplamda 6 bölgesinden biri olan Orta Doğu ve Afrika bölgesinde (MEA) İnsan Kaynakları Yetenek Yönetimi stratejisini şirketin CCO’su olan Ayça Furth’a emanet etti.

Furth, şirket çatısı altında MEA bölgesinde görev alan çalışanların değişen işgücü ve iş yapış alışkanlıklarına paralel olarak ölçümlenmesi, değerlendirilmesi ve yeniden şekillenmesi süreçlerini yürütecek. Bu kapsamda, bölgenin sürdürülebilir iş gücü stratejisinin oluşturulması da sorumlulukları arasında olacak.

“Yarattığımız İş İklimi Dünyaya Örnek Oldu”

Grup çatısı altında Orta Doğu ve Afrika bölgesinin çok önemli bir bölge olduğunu aktaran Furth, bu derece değerli göreve bir Türk’ün getirilmesinin gurur verici olduğunu belirterek;

“Stellantis Türkiye olarak yaptığımız tüm uygulamalar başarılı oldu ve bu başarılar globalde de oldukça pozitif çınladı. İnsan kaynağını işin doğalından ve iş yapış kültüründen ayrı ve kopuk yönetmek imkansız. Keza işi de bireyin yetkinlik ve gücünden farklı görmek olamaz. Stellantis Türkiye olarak başarımızın ardında bu iki önemli farkındalığı, bireyi ve bireyin gönüllü iş yapış yaklaşımını merkeze koyarak yapılandırmış olmamızın katkısı şüphe götürmez. Bu da bireyin ihtiyaçlarını fark eden, çalışanın ve kurumun değerlerini bir ortak paydada değerleyen bir perspektif demek.

Yeteneklerimizin ve onların ihtiyaçlarını anladığımızın en güçlü söylemi olan ve ofisleri evlere taşıma sürecimizin temelindeki değişimi anlatan ‘beyaz yakalının özgürlük manifestosu’ tanımımız artık Stellantis Grubu tarafından da global olarak kabul gördü. Yeni iş yapış şekli ve işgücünün kendini konumladığı bakış açısı yani ‘Manifesto’ tanımı artık grup içerisinde iç iletişimde de kullanılmaya başlandı. Bütün bunlar, Stellantis Türkiye olarak bizim başarımız. Stellantis Türkiye olarak; izlediğimiz insan kaynakları politikamız, pek çok yerli ve yabancı kuruma da ilham verdi. Bu kapsamda MEA bölgesindeki yetenek yönetimi sürecinin Türkiye’den yürütülecek olması da aslında bu başarılarımızın bir sonucudur. Bu görevi de layıkıyla yerine getirip Türkiye’yi Stellantis dünyasında en iyi şekilde temsil etmekten mutlu olacağım.” ifadelerini kullandı.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER