Sibel Asna Fransız Hükümeti Tarafından Onur Nişanı’na Layık Görüldü

 

Ülkemizin ilk halkla ilişkiler danışmanlık şirketi A&B İletişim’in Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna, Fransız Hükümeti tarafından Onur Nişanı’na (Légion d’Honneur) layık görüldü. Asna, ödülünü Fransız Sarayı’nda düzenlenen törende Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro’nun elinden aldı. 

Sibel Asna’nın Türkiye-Fransa ilişkilerini geliştirmek için yürüttüğü çalışmalar, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na hizmet eden uygulamalara sağladığı katkı, sivil toplumun gelişimi için hayata geçirdiği projeler sebebiyle ödüle layık görüldüğü aktarıldı.

Fransa’nın en yüksek dereceli sivil nişanı olan Legion d’Honneur ile ödüllendirilen Asna, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini; “Bu ödül, iletişim sektörünün daha iyi bir dünya için oynayabileceği rolün bir kanıtı. Özellikle sivil toplum kuruluşları için yaptığım çalışmaların bu şekilde takdir görmesi gerçekten beklemediğim bir sürpriz oldu. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik benim de tıpkı Fransa gibi temel değerlerim. Legion d’Honneur nişanı ile ödüllendirilen ender Türkiyeli kadınlardan biri olmak da ayrıca onur verici” şeklinde dile getirdi.

Fransız madalyaları arasında en tanınmış nişanlardan biri olan Légion d’Honneur Nişanı, Napolyon Bonaparte döneminden beri veriliyor. Tarihte Antoine de Saint-Exupéry, Auguste Renoir, Gabriel Garcia Marquez gibi kişilerin aldığı nişana Türkiye’den de daha önce Yaşar Kemal, Zülfü Livaneli, Orhan Pamuk, Nebahat Akkoç gibi isimler layık görüldü.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER