Şeyda Atadan Memiş Takeda Türkiye’nin EUCAN Bölgesi Genel Müdürü Oldu 

Şeyda Atadan Memiş, dünyanın en köklü ilaç şirketinden biri olan Tekada Türkiye’ye Birleşik Krallık ve İrlanda Ülkeler Grubu Genel Müdürü olarak atandı. 2019 yılından beri Takeda Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü üstlenen Memiş, yeni görevine şirketin Londra Paddington ofisinde başlayacak.

Memiş, lisans eğitimini ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra yine ODTÜ’de İşletme bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine ilk adımı yine bir ilaç şirketi olan Eczacıbaşı’nda Jr. Ürün Müdürü olarak atan Memiş, burada yaklaşık 14 yıl boyunca çeşitli görevler almıştır. Buradan sonra biyoteknoloji şirketi olan Shire’e Franchise Sorumlusu olarak transfer olan Memiş, Takeda’nın globalde Shire’ı satın almasıyla başlayan birleşme sürecinde 2019 yılında Takeda Türkiye Genel Müdürü olarak görev almaya başlamıştır. Yaklaşık 4 yıl boyunca Genel Müdür olarak görev alan Memiş, kariyerine Tekada’nın EUCAN bölgesi Genel Müdürü olarak devam edecek. 

Memiş mevcut görevlerinin yanı sıra Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Professional Women Network (PWN) gibi kuruluşlarda da görevler üstlenmiştir.

Şeyda Atadan Memiş’in Takeda’da çok başarılı bir kariyere imza attığını belirten Takeda Kıdemli Başkan Yardımcısı ve ICMEA Bölge Başkanı Mahender Nayak, “Türkiye organizasyonu, Şeyda’nın liderliğinde üstün performans sergileyerek Takeda’nın Türkiye’de ilk 10 ilaç şirketi arasına girmesini sağladı. Büyük bir kültürel dönüşüm geçiren Türkiye ekibi, 2019 ve 2020’de En İyi İşveren olarak tanımlanırken 2021’de “Great Place to Work®” sertifikasıyla da taçlandırıldı. Şeyda’ya EUCAN organizasyonundaki yeni görevinde bol şans diliyor ve gelecekte elde edeceği başarıları duymayı iple çekiyoruz” dedi.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER