Sevgül Batur Uluslararası Medya Ödülleri Töreni’nde Yılın İş Kadını Seçildi

Nazlıköy Yöresel Ürünleri firmasının kurucusu ve sahibi Sevgül Batur, bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Medya Ödülleri Töreni’nde ‘Yılın İş Kadını’ ödülüne layık görüldü.   

Sakarya Sapanca Nibras Villa Resort’ ta “Kadına Şiddete Hayır” temalı gerçekleştirilen ödül töreninde, Nazillili girişimci Sevgül Batur ödül ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti; 

“Evimde küçücük bir tencerede yaptığım reçeller ile başladı bu hikâye. Yaptığım reçellerin videosunu çekip İnstagram’da paylaşıyordum daha sonra işim büyüdü ve Türkiye’nin her noktasına ürünlerini göndermeye başlayan kocaman bir firma olduk. Dağlarından yağ ovalarından bal akan Nazilli’den buraya geldim ve ödüllerimi aldım. Çok mutluyum. Birçok kadına istihdam sağlıyorum, hepsi çok çalışkan kadınlar. Bu ödülü de onlara hediye ediyorum.’’

Ürünlerini evinde kurduğu tesiste ürettiği 40 çeşit reçeli Türkiye’nin dört bir yanına internetten satan Sevgül Batur, aynı zamanda 20 kadına iş imkânı sağlıyor. 

En fazla rağbet gören ürünü ‘’Cevizli İncir Reçeli’’ olan Batur, ürünlerini dünyayla buluşturarak İlk ihracatını Hollanda’ya yapacak.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER