Sedef Salıngan Şahin Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi Başkanlığı’na Atandı

Coca-Cola Şirketi’nde Beslenme, Meyve Suyu, Süt Ürünleri ve Bitkisel Sütler Kategorisi Başkanı olarak görev yapan Sedef Salıngan Şahin, Coca-Cola’nın Avrasya ve Ortadoğu Operasyon Birimi’nin yeni Başkanı olarak atandı. Şahin, bu yeni görevine 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlayacak.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi işletme ve siyaset bilimi bölümünde tamamlayan Şahin, profesyonel kariyer hayatına ilk adımı McKinsey & Company’de Marka Danışman olarak atmıştır. Burada 4 yıl 9 ay boyunca çalıştıktan sonra Procter & Gamble’a Marka Müdürü olarak transfer olan Şahin, burada ise 2 yıl 3 ay kadar görev almıştır. Ardından Şahin, 2007 yılında Türkiye Pazarlama Müdürü olarak adım attığı Dünya’nın önde gelen içecek şirketi olan Coca-Cola’da yaklaşık 15 yıl 5 aydır emek vermektedir. Şahin burada sırasıyla; Türkiye Pazarlama Müdürü, Beverages Africa’ya Yönetim Kurulu Üyesi, Juices Türkiye Genel Müdürü, Köpüklü İçecekler Genel Müdürü, Coca-Cola Tayland Genel Müdürü, Strateji ve Operasyonlar EMEA Başkan Yardımcısı, Küresel Beslenme Kategorisi Başkanı ve Beslenme, Meyve Suyu, Süt Ürünleri ve Bitkisel Sütler Kategorisi Başkanı olarak görev yapmıştır. 

Sedef Salıngan Şahin, profesyonel kariyer hayatına Coca-Cola’nın Avrasya ve Ortadoğu Operasyon Birimi’nin yeni Başkanı olarak devam edecek. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER