Samsung Türkiye’den Kadın Teknisyen Eğitim Programı

Samsung Türkiye, kadın teknisyen sayısını artırmak için yeni bir projeye imza attı ve Kadın Teknisyen Yetiştirme Programı’nı “Hayatın Her Alanında Uzman Kadınlar” söylemiyle gerçekleştiriyor. 

Başvurular sonrasında yapılacak değerlendirme sonucunda; test ve mülakatlarda başarılı olan 25 aday eğitime katılmaya hak kazanacak. Hayatın her alanında yetenekli ve güçlü kadınların yeni uzmanlıklar kazanmalarını desteklemek üzere hazırlanan bu programda Samsung Türkiye, teorik ve pratik eğitimler yanında mesleki staj uygulaması da dahil toplam 4 haftalık sürecin sonunda, başarılı olan kadınlara mobil iletişim sektörüne ilk adımı atmaları için imkan sağlayacak. Programın ilk döneminde İstanbul ve Ankara şehirlerinden başvuruları olumlu sonuçlanan katılımcılar, özellikle cep telefonu, tablet gibi ürünlerin yer aldığı sektörde kariyerlerini sürdürebilecek.

Kariyer.net ve İşin Olsun Platformu’nun da destek verdiği programın en önemli amaçları arasında, katılımcı kadınların temel seviye cep telefonu, tablet ve aksesuar onarımı becerisi ve temel seviye teknik bilgiye sahip olmaları yer alıyor. Bu program katılımcılara sektörde yapacakları iş başvurularında daha donanımlı bir noktaya ulaşmalarını sağlıyor. 

Programa başvurular 17 Temmuz 2022 tarihine kadar www.samsung.com/tr/her-alanda-uzman-kadinlar adresinden yapılabilecek.

Samsung Türkiye Servis ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Erbil Topgül konu hakkında, “Samsung Türkiye olarak, kadınların iş hayatındaki yerini çok önemsiyoruz. “Onarım” denildiği zaman herkesin ilk aklına gelen erkek bir usta olmasına rağmen, bu işin kadınlar tarafından da başarıyla yapılabileceğini herkese anlatarak hizmet verdiğimiz sektöre katkıda bulunmak istiyoruz. Bu bilinçle, kadınların iş hayatında yaşadığı her türlü zorluğa cinsiyet eşitliği adına “Dur!” diyor ve kadın istihdamını tüm gücümüzle destekliyoruz. İlk kez hayata geçirdiğimiz Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nı önümüzdeki yıllarda daha da geliştirerek sürdürmeyi arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER