Pınar Abay’a ING’nin Global Perakende Bankacılık Başkanı Olarak Atandı

ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi ve Pazar Liderleri Bölgesi Başkanı olarak görev yapan Pınar Abay, 15 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Global Perakende Bankacılık Başkanı olarak mevcutta yer alan Hollanda, Belçika ve Lüksemburg’a ek olarak Avustralya, Almanya, İtalya, Polonya, Romanya, İspanya ve Türkiye’den de sorumlu olacak. 

ING Grubu CEO’su Steven Van Rijswijk, atama ile ilgili değerlendirmelerini aktararak, “Müşterilerimize üstün bir deneyim sunmak, stratejimizin merkezinde yer alıyor. Tüm perakende bankacılık pazarlarımızdaki liderlik rollerini bir araya getirmek, sunduğumuz ürün ve hizmetlerde tutarlılığı, ölçeklenebilirliği ve verimliliği daha da geliştirmek adına önemli bir adım. Pınar Abay ve Aris Bogdaneris’in ekipleri son yıllarda yakın iş birliği içinde çalışıyordu; bu nedenle şimdiye kadar yapılan çalışmaları daha da ileriye taşıyarak kişisel, kolay, ilgili ve anında hizmet bekleyen müşterilerimiz için gerçek bir fark yaratabileceğimize inanıyorum” dedi.

ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi ve Global Perakende Bankacılık Başkanı Pınar Abay, ise “Fark yaratan markamız, üstün müşteri deneyimimiz ve lider dijital teknolojimiz ile dünya genelinde 37 milyondan fazla müşterimize hizmet verdiğimiz perakende bankacılık faaliyetlerimizi daha da genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Bu vesileyle ayrıca, Aris’e perakende bankacılık alanında oluşturduğu güçlü temel ve yetenekli organizasyon için teşekkür ediyorum” dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER