Pfizer Türkiye’nin Hukuk Direktörü Begüm Ergin Oldu

Yaklaşık 11 yıldır hukuk danışmanlığı ve ilaç sektöründe şirket avukatlığı, hukuk ve uyum başkanlığı gibi görevleri üstlenen Begüm Ergin, Pfizer Türkiye Hukuk Direktörü oldu.

2013 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Begüm Ergin, Türkiye’nin önde gelen hukuk firmalarından birinin kurumsal bölümünde hukuk danışmanlığı, kurumsal konular, ihtilaflar gibi alanlarda sorumluluklar üstlendi. Uyum, sözleşme yönetimi, mevzuat danışmanlığı ve diğer kurumsal konularda çeşitli çokuluslu ilaç şirketleriyle çalıştı.

Hukuk firmasında geçen 9 yılın ardından kariyerine şirket avukatı olarak devam etti ve Fas, Tunus, Lübnan, Ürdün ve Suriye Hukuk ve Uyum Başkanı olarak ilaç sektörüne katıldı.

Begüm Ergin, bu görevinde sorumlu olduğu organizasyonlarda hukuk ve uyum çerçevesini kurmayı üstlenirken aynı zamanda şirketin çalışanlarının günlük işlerinde hukuk ve uyum bakış açısını yerleştirmek üzere bir düşünce tarzı değişikliği üzerine de eğildi.
Pfizer Türkiye Hukuk Direktörü Begüm Ergin şunları söyledi:

“Fırsat eşitliğine, çeşitlilik ve kapsayıcılığa önem veren, çalışanlarının kendilerini geliştirmesi için çok çeşitli fırsatlar yaratan ve her adımını etik kurallar çerçevesinde atan Pfizer Türkiye ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER