Peruk Bağışında Öncelik Deprem Bölgesindeki Kanser Hastalarına

Pantene tarafından gerçekleştirilen en büyük peruk bağışında deprem bölgesindeki kanser hastalarına öncelik verilecek.

Saç bakım markası Pantene, kanserle mücadele eden kadınlara destek olan Pembe İzler (Pİ) Kadın Kanserleri Derneği’yle Feriye’de düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Buluşmada, 2020 yılında birlikte yola çıkan Pi Kadın Kanserleri Derneği ve Pantene, hem bu işbirliğinin sürdüğü hem de 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası’nın hemen öncesinde bir kez daha “Birlikte Daha Güçlüyüz” mesajı verildi. Bugüne kadar yüzlerce kadının hayatına dokunan projenin devam ettiğini duyurmak amacıyla Ayşe Arman’ın moderatörlüğünde düzenlenen etkinlikte P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim ve Medya Direktörü Nesli Kılıçal, Marka Elçisi Demet Özdemir, Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Kanser Savaşçısı Influencer Demet Işıl konuşmacı olarak yer aldı. Türkiye’de Pantene tarafından gerçekleştirilen en büyük peruk bağışının deprem bölgesindeki kanser hastalarına öncelik verilerek yapılacağının duyurulduğu etkinlikte, ‘Göster Saçlarının Gücünü’ kampanyasının ikinci reklam filmi de izlendi.

Nesli Kılıçal Pantene’in “Göster Saçlarının Gücünü” kampanyası ve devam eden peruk bağışıyla ilgili şunları söyledi: “Marka Elçimiz Demet Özdemir ve Olimpik Boksör Buse Naz Çakıroğlu ile başladığımız yolculuğumuz şimdi de geçirdiği kanserle mücadelesinde saçlarından güç alan, umudunu tüm takipçileriyle paylaşan Influencer Demet Işıl ile devam ediyor.  Saçın sadece güzellik demek olmadığını, her kadın için çok daha derin anlamlar taşıdığını bilerek hazırlanan kampanyamızda ise amacımız, güçlü saç hikâyeleri bulunan kadınların hikâyelerini paylaşarak tüm kadınlarımız için güç kaynağı olmak.”

Demet Özdemir de konuşmasında, “Pantene ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği, güçlerini birleştirerek zorlu süreçlerden geçen birçok kadına gerçekleştirdiği peruk bağışları ile umut oldu. ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ diyerek başladığımız bu işbirliğini güçlendiriyor ve beraber yeni bir yola çıkıyoruz. Deneyimleriyle herkese ilham veren güçlü kadın Demet Işıl ile hikâyelerimizi anlatmaya devam ediyor, kanser hastalığı ve tedavi sürecinde herkes için örnek olan Demet Işıl’ın bana da ilham veren hikâyesinin gücünü saçlarından alan tüm kadınlara da ilham olmasını diliyorum” diye konuştu.

Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ise konuşmasında peruk bağışında depremden etkilenen kadın kanser hastalarına öncelik vereceklerini söyledi. Arzu Karataş, “Pantene gibi bizlerde saçlarımızın sadece güzellik demek olmadığının farkındayız. Özellikle kanser tedavisi sürecinde bir kadının güçlü hissetmeye ihtiyacı olduğunu kendi deneyimlerimden biliyorum. Saçlarımız kendimizi iyi hissettiren, sağlıklı olduğumuzu, bir savaştan galip çıktığımızı kanıtlayan ve zamanla gücümüz haline gelen birer parçamız” dedi.

HASTALIĞIN GERÇEĞİYLE AYNAYA BAKARKEN YÜZLEŞİYORSUNUZ

“Göster Saçlarının Gücünü” kampanyasının ikinci ayağında ilham verici hikâyesini izleyicilerle paylaşan Demet Işıl, kanser ve kemoterapi sürecinde yaşadıklarını anlattı: “Kemoterapi sonrası gerçekten en vurucu an kanser olduğunuzu öğrendiğiniz andan sonra saçlarınızı kaybetmeye başladığınız an. Hastalığın gerçeğiyle aynadaki aksinize bakarken yüzleşiyorsunuz. Moralinizi en yüksek tutmanız gereken süreçte bir darbe hissi yaşatıyor. Peruk o anlarda sadece kıl köklerinizi enfeksiyona karşı koruyarak değil aynı zamanda aynadaki aksinize bakmak için bir neden veren bir aksesuara dönüşüyor. Pantene ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’nin peruk bağışını bu yıl da sürdüreceğini duyurduğu bir etkinlikte yer almak benim için çok anlamlı. Çünkü yaşamayan kimsenin anlayamayacağı bir süreçten geçen kanser hastaları için peruk o değişim sürecindeki gücünüz.”

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER