Özgüvenli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ‘’Okula Devam’’ projesi devam ediyor

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile Orkid iş birliğiyle hayata geçirilen “Okula Devam” projesi üçüncü yılına başlıyor. Şimdiye kadar 5 milyondan fazla pedin bağışlandığı proje ile 1 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında katılımcı mağazalardan satın alınacak her bir Orkid paketi sayesinde Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kız öğrencilere ped bağışı devam edecek.

Kız öğrencilerin özgüvenle okula devam edebilmesi için üç yıl önce Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile birlikte harekete geçen Orkid, bu sene yine ‘’Okula Devam’’ projesini devam ettiriyor. Türkiye genelinde her 10 kız öğrenciden biri, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle hijyenik pede ulaşamıyor ve bu yüzden okula devam edemiyor. Okula devam edemeyen kız öğrenciler, özgüven eksikliği yaşıyor ve sosyal yaşamlarından da uzak kalabiliyor. Şimdiye kadar toplam 5 milyon hijyenik ped bağışlayan marka, ekonomik nedenlerden dolayı pede ulaşamayan kız öğrencilerin okula devam edebilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Orkid’in TOÇEV iş birliği ile hayata geçirdiği “Okula Devam” kampanyası üçüncü yılına başlıyor. Şimdiye kadar 5 milyondan fazla pedin bağışlandığı proje ile 1 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında katılımcı mağazalardan satın alınacak her bir Orkid paketi sayesinde Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kız öğrencilere ped bağışı devam edecek.

“Eğitimden mahrum kalan hiçbir genç kız kalmayana kadar çalışacağız”

Proje hakkında konuşan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Onur Yaprak “Orkid olarak, 40 yılı aşkın süredir kadınların yanında duruyor, spordan eğitime kadar farklı birçok alanda desteklerimizi sürdürüyoruz. Yarının geleceği genç kızların güçlenmesi ve özgüvenle hayatlarına devam edebilmeleri için, bu yıl da ‘Okula Devam’ diyerek TOÇEV ile birlikte projemizi hayata geçirdik. Pede erişimi olmadığı için eğitimden mahrum kalan hiçbir genç kız, spor yapmasına engel olunan hiçbir genç kadın kalmayana kadar çalışmaya edeceğiz” dedi.

“Maddi ve manevi destek olmaya devam ediyoruz”

TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Dilek Ültanır, 7 milyon çocuğa dokunarak maddi ve manevi destek olmaya devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“TOÇEV olarak 28 yıl önce okumak her çocuğun hakkıdır diyerek yola çıktık ve bugün Türkiye genelinde 7 milyon çocuğa dokunarak maddi ve manevi destek olmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın kendine inanan, özgüveni yüksek ve hayaller kurabilen bireyler olarak yetişmeleri için çabalıyoruz. İstiyoruz ki yaptığımız projeler çocuklarımızın hayatlarında bir noktaya dokunsun. Orkid ile beraber yürüttüğümüz ‘Okula Devam’ projesiyle kız çocuklarının, maddi olanaksızlıklarla ulaşamadıkları öz bakım ürünü olan pedleri kendilerine ulaştırırken bir yandan da kişisel hijyenlerini destekleyebilmeleri ve hayata geç kalmadan dönemlerini sorunsuzca geçirmelerini hedefliyoruz. Okula gönderilen bu ürünler sadece kızların değil aynı zamanda öğretmenlerin, ebeveynlerin ve erkek arkadaşlarının kendilerini anlamasına yardımcı olacak bilgilere erişimi de destekleyecektir.”

 

#TOCEV #P&G #orkid #okuladevam

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER