Özge Yavuz Öztürk Perrigo Türkiye Genel Müdür Olarak Atandı

Özge Yavuz Öztürk, Sebamed, Bio-Oil, Paranit, Predictor, Dermalex, Vectavir, Gvyna, Deotak ve Omron gibi markalarıyla sektörde varlığını sürdüren Perrigo Türkiye’de Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Lisans eğitimini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünde tamamlayan Öztürk, Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında MBA eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel kariyer hayatına Procter&Gamble, Wella Professionals’da başlayan Öztürk, burada geçirdiği 5 yıl boyunca sırasıyla; Asistan Marka Müdürü, Marka Müdürü ve Kategori Marka Müdürü olarak görev almıştır. 

Ardından, GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Şirketinde Tüketici Sağlığı kategorisi, Ağız Bakım ve OTC kategorilerinde 4 yıl boyunca sırasıyla Kıdemli Marka Müdürü ve Grup Marka Müdürü olarak devam etmiştir. 

2014 yılında Merck Gruop’a Pazarlama Müdürü olarak atanan Öztürk, burada Bölüm Direktörü ve Global Marka Geliştirme Direktörü olarak yaklaşık 5 yıl görev almıştır. Merck Group ve P&G markalarının birleşmesi ile beraber Global Marka Geliştirme Direktörü görevine P&G çatısı altında 2019 yılı sonuna kadar devam etmiştir. Öztürk, son olarak 2020 yılından itibaren Santa Farma İlaç’ta, OTC Bölüm Direktörü olarak görev yapmıştır.

Özge Yavuz Öztürk, profesyonel kariyer hayatına Perrigo Türkiye Genel Müdürü olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER