Otomotivde Türkiye’yi gururlandıran atamalar

Otomotiv ve mobilite dünyasının en büyük grupları arasında yer alan Stellantis’in global yapılanmasında Türk yöneticilerin sayısı artıyor. 2017 yılından bu yana Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan İbrahim Anaç, Stellantis’in dünya çapındaki 6 büyük bölgesinden biri olan Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde (MEA Chief Operating Officer) Samir Cherfan’a bağlı olarak Stellantis Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirildi. İbrahim Anaç, 65 ülkeden sorumlu olacak.

Otomotiv sektöründe ikinci kadın genel müdür

Anaç’ın MEA Bölgesi’ndeki global görevine transferinin ardından Peugeot Genel Müdürlüğü’ne Gülin Reyhanoğlu getirildi. Reyhanoğlu böylece hem Stellantis Türkiye çatısı altındaki markalar arasında hem de Türkiye otomotiv sektöründeki markalar içerisinde görev alan ikinci kadın genel müdür oldu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Reyhanoğlu, otomotiv sektörüne 2006 yılında Otokoç Otomotiv’de Filo Satış Temsilcisi olarak adım attı. Birçok farklı otomotiv firmasında önemli görevler üstlenen Reyhanoğlu, 2017’de de Peugeot Türkiye bünyesine katıldı ve 2020 yılından bu yana da kariyerine Peugeot Türkiye Satış Direktörü olarak devam ediyordu.

Stellantis Türkiye Ülke Başkanı Olivier Cornuaille, hem İbrahim Anaç hem de Gülin Reyhanoğlu’na başarı dileyerek yeni görevlendirmelerle ilgili şunları söyledi:  “Stellantis Türkiye çatısı altında önemli görevler yapan isimlerin grubumuzun global yönetimlerinde çalışmalar yürütecek olması bizim için gurur verici bir tablo. Peugeot Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapan İbrahim Anaç döneminde marka, hem pazar payı konusunda önemli başarılarla büyüme yakaladı hem de yenilikleri çok yakından takip ederek müşteri memnuniyetini üst düzey bir seviyeye taşıdı. Yeni görevinde de bu başarılarının devamını sağlayacağına inancım tam. Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak koltuğu devralan Gülin Reyhanoğlu’na da başarılar demek istiyorum. Stellantis Türkiye içinden bir yöneticinin yükselerek bu göreve gelmesi insan kaynakları yapılanmamızda ne kadar doğru hamleler yapıldığının da bir göstergesi. Yeni görevinde Reyhanoğlu’nun Peugeot markasını Türkiye’de bir adım daha öteye taşıyacağına tüm kalbimle inanıyorum.”

Stellantis, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden ve mobilite tedarikçileri arasında yer alıyor. Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2move ve Leasys gibi köklü bir geçmişe sahip markalar Stellantis’in bünyesinde bulunuyor.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER