Öncü Kadınlar Derneği Lansman Yapıyor

Kısa bir süre önce başkalarına dokunabilmek amacıyla kurulan Öncü Kadınlar Derneği 20 Ekim Perşembe günü Antikkapı’da gerçekleştirilecek olan lansmanla, derneği Kocaeli halkına tanıtacak.

Lansman öncesinde Kocaeli Paraf haber Sitesini ziyaret eden Öncü Kadınlar Dernek Başkanı Serpil Büşra Namlı ve yönetim kurulu üyeleri Aysun Kocaer, Füsun Keten, Özlem Soyer ve Ömür Şahin yapacakları ilk proje ile ilgili de ayrıntılı bilgiler verdi.

Öncü Kadınlar Dernek Başkanı Serpil Büşra Namlı, “Mesleğinle Hayata Tutun’ projesiyle çıktıkları bu yolda gençlere ve kadınlara yönelik eğitim ve istihdam odaklı projelerle çalışacaklarını vurgulayarak ‘’ 3 ay içinde hayata geçireceğimiz ‘’Kurulmaktaki amacımız kadın ve gençlerimize dokunabilmek ve onları eğitime hazırlayıp istihdam sağlayabilmek. Kocaeli’nde kurulan Derneğimizin ileriki yıllarda Ulusal bir dernek olarak daha çok kitleye ulaşabilmek’ dedi. 

Namlı, konuşmasının devamında proje, eğitim ve istihdam odaklı bir dernek olduklarını ifade ederek, “Kadınlar ve gençler için kurumlar, STK’lar ile ve proje ortaklığı ile yapacağız. Bu şekilde onları hem ekonomik olarak kalkındırmak hem de hukuki, sosyal ve kültürel anlamda geliştirmek istiyoruz. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda kadınlar, gençlerin ve dezavantajlı grupların ihtiyaç duydukları anda dernek olarak var olmak istiyoruz” dedi. Ardından 20 kişilik yönetimle yola çıktıklarını ifade ederek, “Her biri alanında uzman isimlerle çalışıyoruz. Bu bizim için büyük şans ve ilk projemizin adı da Mesleğinle Hayata Tutun. Bu projede çocuk Esirgeme kurumunda büyümüş, ancak üniversite eğitimi alamamış, kardeşlerimize Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte meslek edindirme kursları vereceğiz. Amacımız onları meslek sahibi yapmak” açıklamalarında bulundu.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER