Off-Road Festivaline Kadın Etkisi 

Gümüşhane’nin ilk kadın Off-Road Pilotu Merve Odabaş, Gümüşhane Off-Road Kulübü Motor ve Doğa Sporları Derneği (GÜMOFF) tarafından Ordu’da gerçekleştirilen “Ordu Buluşması Off-Road Festivali 2022” yarışlarında S6 klasmanında üçüncü oldu.

Ordu’da da ilk kez düzenlenen “Zümrüt Fındık Festivali” kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Yason Off-Road Yıkım Ekibi iş birliği ile Ordu Buluşması Off-Road Festivalinde boy gösteren Off-Road Pilotu Merve Odabaş, İzleyenlere adrenalin dolu anlar yaşatarak yarışmayı 4 kupa ile tamamladı. Koleksiyonunu 4 yeni kupa ekleyen Odabaş, toplam kupa sayısını 49’a yükseltti. 

‘’Devam Edeceğim’’

İlk kez katıldığı yarışmadan kupayla dönen Merve Odabaş başarısıyla ilgili;  “GÜMOFF’taki abilerim sayesinde bu spora başladım. Başta Co-Pilotum olmak üzere her birisine teşekkür ediyorum. Bir aile ortamında gittiğimiz yarışmada zorlu parkuru tamamladım ve ilk kupamı kaldırdım. Devam edeceğim ve bundan sonraki yarışmalara da imkânım el verdiği ölçüde katılacağım. Off-Road erkek sporu olarak biliniyor ama bence erkeklerin desteğiyle kadınların da yapabileceği bir spor. Gümüşhaneli kadınların her konuda olduğu gibi bu konuda da başarılı olacağına inanıyorum. İmkânı olan herkesi bu duyguyu yaşamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÜMOFF’un başkanı Recep Şahin; “Bölgemiz ve yakınındaki tüm yarışmalara kulüp olarak katılmaya ve hem Gümüşhane’mizi tanıtmaya hem de adını duyurmaya devam ediyoruz. Bu hafta sonunu Ordu ilinde geniş bir katılımla geçirdik. Oldukça zorlu parkurda arkadaşlarımızla güzel sonuçlar elde ettik. Gittiğimiz her yerde zorlu şartlarda ekip ruhuyla görevimizi tamamlayıp kupaları kaldırıyoruz. Kamp alanı ve etkinlik çok güzel geçti. İlk kez kulübümüz adına yarışan kadın pilotumuz Merve Odabaş’ı başarısı için özel olarak tebrik ediyorum. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Yason Off-Road Yıkım Ekibine bu güzel organizasyonu ve bizleri destekleyen ana sponsorumuz Niyazoğlu Karabey ve herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

GÜMOFF Başkan Yardımcısı Alper Akçay ise off-roadta kadınların da başarılı olabileceğini göstermek için bir adım attıklarını vurgulayarak; “Kısa sürede camiada adını duyuran kulübümüz adına ilk kez bir kadın yarışmacımız yarışmalara katıldı ve başarılı oldu. Gümüşhane’nin adını her platformda duyurmak için çaba gösteriyoruz. Erkekler için ispatladığımız bu başarımızı kadın pilotlarla da başarmak istiyoruz. Kulübümüzün erkek sporcularının eşlerine de bu adrenalini bulaştırdık ve artık onlarla yarışmalara gidiyoruz” diye konuştu.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER