Nurten Öztürk Stevie International Business Awards’ın Yaşam Boyu Başarı Ödülüne Layık Görüldü

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Stevie International Business Awards’da (IBA) Yılın Kadını, Yaşam Boyu Başarı Ödülü ve Enerji Sektöründe Yılın Yöneticisi kategorilerinde ödüle layık görüldü. Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülen ilk Türk olarak tarihe geçen Nurten Öztürk, Stevie Women In Business Awards’da da Yılın Sosyal Değişim Yaratıcısı dalında ödül aldı.

Öztürk öte yandan, Globee Awards Women World Awards’da İş Dünyasında Yılın Başarılı Kadın Rol Modeli kategorisinde altın ödül alarak Türk Kadınları arasında toplumsal değişim yaratan rol model olarak gösterildi. Öztürk aynı organizasyonda ayrıca Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesini kapsayan Yılın Kadını kategorisinde de altın ödülün sahibi oldu ve Globee Awards Business Excellence Awards’ta ise Yılın Vizyoner Kadın Lideri seçildi.

Çapa Yüksek Öğretmen Okulu ve Fen Fakültesi Zooloji-Botanik Bölümü’nü tamamlayan Öztürk, 1971 yılında Akşehir Öğretmen Okulu’nda Biyoloji öğretmeni olarak görevine başlamıştır. Görev aldığı okullarda laboratuvar çalışmalarına öncelik veren Öztürk, 1984 yılında öğretmenlikten ayrılarak aile şirketi olan Öztürkler Petrol Ltd. şirketinde çalışmaya başlamıştır.

Eşi ile birlikte, Türkiye’nin ilk yerli akaryakıt şirketi olan OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kuran Öztürk şirketin kurulmasından itibaren her bölümünde görev yapmıştır. Opet’de Öztürk’ün öncülüğünde sosyal sorumluluk projeleri, toplumsal sorunların çözümüne odaklanan birçok kampanya yapılmıştır. Pazarın en fark yaratan “Temiz Tuvalet Kampanyası”, “Yeşil Yol Projesi”, “Örnek Köy Projesi”, “Tarihe Saygı Projesi” ,“Trafik Dedektifleri Projesi”, “İşimiz Temiz Projesi” ve “Doğaya Saygı Projesi”nin fikir lideri ve kampanya yöneticisi olan Nurten Öztürk, bugüne kadar sosyal sorumluluk projeleriyle 20 milyondan fazla kişinin hayatına dokunmuştur.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER