Nevin İl Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın İlk Kadın Meclis Başkanı Oldu

Nevin İl, oybirliği ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO)’nın Meclis Başkanı olarak seçildi. İl, bu göreviyle birlikte Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın İlk Kadın Meclis Başkanı oldu. 

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi 2022-2026 döneminin ilk meclis toplantısında Meclis Başkanı seçilen İl’in Başkan Yardımcılığı görevine Salih Eren ve Mehmet Tazgel, Katip Üyeliği’ne ise Turhan Uslu seçildi. 

Meclis toplantısında konuşma yapan Nevin İl,  tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, “Yeni dönemde odamızın yapacağı faaliyetlerde kendi adıma ve meclis divanına seçilen meclis üyelerimiz adına birlikte uyum içerisinde çalışabilecek adil, eşit ve demokratik bir yönetimi anlayışı içerisinde olacağımızı şimdiden beyan etmek istiyorum. Önerilere her zaman açık olacağız ve katılımcılığı esas alacağız. Diyarbakır bir ilke imza attı, bu gururu kadın meclisimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve iş insanlarımızla birlikte başardık. Bir önceki dönemde titizlikle sürdürülen çalışmaların, yeni dönemde seçilen meclis üyelerimizle hep beraber devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER