Mey|Diageo Liderlik Ekibi’nde kadın oranı yüzde 57’ye yükseldi

Mey|Diageo’da 3 önemli üst düzey atama gerçekleşti. Yeni atamalarla birlikte, Mey|Diageo Liderlik Ekibi’nde yer alan kadın çalışanların oranı yüzde 57’ye yükseldi.

Tuğba Barutçuoğlu, Regülasyon ve Hukuk Direktörü oldu

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Tuğba Barutçuoğlu, Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku üzerine yüksek lisans yaptı. Kariyerine Muhtaranlar & Associates şirketinde başladı. 2009 yılında Mey|Diageo’ya geçerek sırasıyla Regülasyon & Hukuk Müdür Yardımcısı ve Hukuk & Uyum Danışmanı olarak görev yaptı.

Dark marketing, uyumluluk ve rekabet hukuku alanlarındaki tecrübeleriyle Mey|Diageo’ya önemli katkılarda bulundu ve başta satış, dağıtım, pazarlama uygulamaları olmak üzere şirket faaliyetlerinin Rekabet Kuralları ve Alkollü İçkiler Mevzuatları’na tam uyumlu olmasının sağlanmasında kritik rol oynadı. 1 Haziran 2023 tarihinden bu yana Mey|Diageo Regülasyon ve Hukuk Direktörü olarak görev yapan Tuğba Barutçuoğlu, regülasyon ve hukuk departmanından sorumlu olarak liderlik ekibinde yer alacak.

Deniz Keskin, Kıdemli Strateji & Transformasyon Müdürü olarak atandı

Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Deniz Keskin, kariyerine 2008 yılında Unilever’in finans ekibinde başladı ve farklı kategorilerde Finans Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Ardından Unilever bünyesinde Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Ukrayna, Rusya, Belarus’tan Sorumlu Kategori Finans Müdürü olarak görev aldı. 2014 yılında Finans İş Ortağı olarak Glaxosmithkline’a geçerek 1,5 yıl görev yaptı.

2015 yılında Philip Morris International’a transfer oldu ve iş geliştirme, planlama, strateji yönetimi konularında farklı pozisyonlarda görev yaptıktan sonra, son olarak Duty Free İş Planlama Müdürlüğü rolünde uluslararası sorumluluklar alarak Avrupa, Avrasya ve LAC bölgelerinde stratejik finansal kararların alınması ve iş planlaması yapılmasına liderlik etti. 5 Haziran 2023 tarihinden bu yana Mey|Diageo Kıdemli Strateji & Transformasyon Müdürü olarak görev yapan Deniz Keskin, stratejik projelerin hayata geçirilmesinden ve bu projeler kapsamında sistem ve süreçlerin iyileştirilmesinden sorumlu olarak liderlik ekibinde yer alacak.

Sanem Günay, Kıdemli Kurumsal İletişim Müdürü olarak göreve başladı

Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Sanem Günay, Koç Üniversitesi’nde MBA yaptı. Kariyerine 2004 yılında Mey|Diageo’nun satış ve dağıtım ekibinde başladı, ardından pazarlama departmanında farklı kategorilerde müdürlük görevleri yaparak çalışmalarını sürdürdü. 2019-2023 yılları arasında Rakı Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.

Pazarlama ekibinde görev aldığı süre boyunca birçok fark yaratan stratejik projeye imza attı. Pazar dinamikleri ve küresel trendleri yakından takip ederek kritik markaların yeniden konumlandırılması tarafında çalıştı. Son görevinde şirketin amiral gemisi markasının bugüne kadarki en yüksek etkileşim oranına ulaşmasında büyük rol oynadı. 1 Temmuz 2023 tarihinden bu yana Mey|Diageo Kıdemli Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Sanem Günay, şirketin kurumsal iletişim fonksiyonlarından sorumlu olarak ilgili stratejilerin geliştirilmesine ve uygulanmasına liderlik ediyor.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER