Mersinli Kadınlar Afetzede Kadınlar İçin Kolları Sıvadı

Kent Konseyi ve Mersin Kadın Kooperatifi ile Girişimci İş Kadınları Derneği işbirliğinde hayata geçirdikleri proje çerçevesinde afet bölgesindeki kadınlar için bir araya geldi.

Mersinli ve depremzede gönüllü kadınlar, Mersin Kent Konseyi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği işbirliğiyle afet bölgesindeki kadınlara destek olmak amacıyla kıyafet dikti. 

Mersinden Kadın Kooperatifi’nin Üretim Atölyesi’nde bir araya gelip, dikiş tezgahlarının başına geçen kadınların ürettiği yüzlerce kıyafetler, afet bölgesindeki kadınlara ulaştırıldı.

Mersin Kent Konseyi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği tarafından gösterilen bu yardımlaşma ve dayanışma örneği, afetten etkilenen tüm kadınlar için devam edecek.

Mersin, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem riskinin az olması ve ulaşım kolaylığı sebebiyle depremzedeler tarafından büyük göç almıştı. Şehirde daha önce şehre göç eden depremzedelerin, kıyafet ihtiyaçlarına yönelik çalışma yapan Yenişehir Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki 1100 metrekarelik alanda Giysi Evi kurmuştu. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER