Merck Türkiye’ye Yeni Direktör

Ayşenur Kökenli Paksoy, Nisan ayı itibariyle Merck Türkiye Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü olarak göreve başladı.

Ayşenur Kökenli Paksoy, 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Virginia Üniversitesi Mclntire Ticari Bilimler Bölümü’nde Pazarlama ve Yönetim alanlarında lisans eğitimini tamamladı. 

Paksoy, profesyonel iş hayatına Washington D.C.’de WPP üyesi pazar araştırma firması Penn, Schoen, and Berland Associates’ta başladı. 

2007 yılında Türkiye’ye dönerek Nielsen’ın Özel Araştırmalar bölümünde Müşteri Sorumlusu olarak çalıştı.  

Ardından ilaç sektörüne geçiş yaparak, sırasıyla Wyeth, Pfizer ve Novartis şirketlerinde edindiği 15 yıllık deneyiminde, kurumsal strateji, iş mükemmeliyeti ve pek çok farklı terapötik alanda pazarlama departmanlarında lokal ve global rollerde görev aldı.

Paksoy, Merck Türkiye’ye katılmadan önce Novartis’te Oftalmoloji & Nörobilim Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. İlaç sektörü deneyiminde birçok ürün lansmanı sürecini başarıyla yöneten Paksoy, hayata geçirdiği öncü projelerle pek çok ödül aldı. Merck Türkiye’da Strateji, Operasyon ve İş Mükemmeliyeti Direktörü olarak yeni görevine başlayan Ayşenur Kökenli Paksoy, aynı zamanda Merck Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

Genel merkezi İstanbul’da olan Merck, Türkiye’de, 1998 yılından bu yana yaklaşık 200 çalışanıyla, sağlık hizmetleri ve yaşam bilimleri bölümleriyle ilaç ve kimya alanlarında faaliyet göstermektedir. Genel merkezimiz İstanbul’dadır. 2023 yılında, Merck Türkiye olarak kuruluşunun 25. yılını kutlayan markanın bağlı olduğu ve Dünya’nın en köklü ilaç ve kimya şirketi olan Merck’in de global olarak 355. kuruluş yılıdır.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER