Mercedes-Benz Türk yetkilileri Adana’da Yıldız Kızlar’la bir araya geldi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Mercedes-Benz Türk’ün toplumda kadının güçlenmesi hedefiyle hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” programı çerçevesinde gerçekleştirilen kişisel gelişim atölyeleri farklı illerde yapılmaya devam ediliyor. Program kapsamında şehir şehir dolaşarak Yıldız Kızlar’ın kişisel gelişimine destek veren Mercedes-Benz Türk yetkilileri, son olarak 14 Mayıs’ta Adana’da Yıldız Kızlar’la bir araya geldi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Mercedes-Benz Türk’ün 17 ilde 200 kızı destekleyerek 2004 yılında hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” programı büyümeye devam ediyor. Türkiye’de kadınların her alanda erkeklerle birlikte, eşit sosyal ve ekonomik şartlarla çalışabilmesi hedefiyle başlatılan programda, her yıl 200’ü üniversite öğrencisi olmak üzere 1.000 kız öğrenci Mercedes-Benz Türk’ten eğitim bursu alıyor. Öğrenciler eğitim bursuna ek olarak, kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik hazırlanan çeşitli programlara da katılıyorlar. Mercedes-Benz Türk yetkilileri, “Her Kızımız Bir Yıldız” programı kapsamında, bursiyerlerin kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla Yıldız Kızlar’ı yaşadıkları illerde de ziyaret ediyorlar. Bu doğrultuda 14 Mayıs’ta Adana’da düzenlenen ziyarette bursiyerlerin katılımıyla kişisel gelişim atölyesi düzenlendi. Atölye çalışmasına katılan Adanalı Yıldız Kızlar çok verimli bir gün geçirdiklerini söyleyerek, iletişim becerilerinin geliştiğini, özgüvenlerinin ve kendilerini ifade yeteneklerinin güçlendiğini belirttiler.

Mezun yıldız bursiyerlere iş alanında fırsatlar yaratılıyor

Her Kızımız Bir Yıldız programından burs alarak eğitimini tamamlayan öğrenciler, Mercedes-Benz Türk’te istihdam edilme olanağına da kavuşuyorlar. Şirkette üretimde çalışan kadınların yüzde 20’sini, Her Kızımız Bir Yıldız programı ile eğitimlerini tamamlayan öğrenciler oluşturuyor. 2021 yılında ofis çalışanlarındaki kadın oranı yüzde 30’un üzerinde olan Mercedes-Benz Türk, kadın istihdamı konusunda çatı şirketi Daimler Truck’ın hedefleri ile aynı paralelde ilerliyor. Şirket içinde cinsiyet eşitliği sağlanabilmesi için çeşitli hedefler koyan Mercedes-Benz Türk, bu hedeflerin uygulanmasını da takip ediyor. 2008 yılında başlatılan “Farklılıkların Yönetimi” çerçevesinde kapsamlı çalışmalar yürüten şirket; Daimler Truck’ın “Küresel İlkeler Sözleşmesi” ve “Sosyal Sorumluluk Prensipleri”ni imzalayarak ve “Davranış Yönetmeliği”ni yayınlayarak cinsiyet eşitliğini en üst düzeyde taahhüt etmeyi garanti altına aldı.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER