Meme büyüklüğü psikolojik sorunlara yol açabilir

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Akbaş, “Kadınlarda göğüs büyüklüğünde omuzlara büyük bir yük biner ve sırtın, omurganın yükünü artırır. Mutlaka cerrahi operasyonla göğüs küçültülmeli; hem kadın yükten kurtulmalı hem de daha özgüvenli hissetmelidir” dedi.

Prof. Dr. Hayati Akbaş, kadınlarda göğüs büyüklüğü hakkında açıklamalarda bulundu. Kadınlarda göğsün normalden büyük olmasının ciddi bir sağlık sorunu olduğunu belirten Prof. Dr. Akbaş şunları söyledi: “O büyüklüğün oluşturduğu ağırlık hissiyle omuzlara ağır bir yük biner ve sırtın, omurganın yükünü artırır. Zaman içerisinde aşırı göğüs büyüklüğü kadınlarda sırt ağrısı, boyun ağrısı ve ağırlığın getirdiği alt kısımlarda pişikler, yaralar gibi bir takım sağlık sorunları oluşuyor. Kadınların ucu ameliyatlara kadar giden göğüs büyüklüğü sağlık sorunlarının dışında psikolojik olarak ciddi şekilde kadınları rahatsız eder.”

Hem yükten kurtulur, hem özgüvenli hisseder

Göğüs büyüklüğü yaşayan kadınların daha çok kalın ve kapalı kıyafetlerle büyük göğüslerini saklamaya çalıştıklarını ifade eden Akbaş, “İnsanların olumsuz bir bakışı açısı içerdiklerini düşündüklerinden dolayı mutsuz olurlar. Bu mutsuzluk artık işine gücüne yansır. Genç kızda bile ciddi şekilde psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka plastik cerrahi müdahalesi gereklidir. Gerekli incelemeler yapıldıktan göğüslerin mutlaka normal büyüklüğe getirilmesi lazım. Göğüs küçültme yapıldığında ise omuzlarda ağırlık azalır. Bizim önerimiz, kadında göğüs büyüklüğü varsa yaşın hiçbir önemi yok. Mutlaka cerrahi operasyon ile göğüs küçültülmeli hem kadın yükten kurtulmalı hem de daha özgüvenli hissetmelidir. Sadece estetik operasyon değil tedavi boyutu da olan bir estetik operasyondur. Plastik cerrahlar olarak mutlaka bu operasyonu şiddetle tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER