MAYIS 2013 KONSER AJANDASI

MOTTO CAZ GÜNLERİ 

 

FARYAN & RAHA

Tarih: 03 Mayıs Çarşamba 

Saat: 20.30

Motto Caz Günlerinde Çarşamba akşamı, Faryan & Raha sahne alacak. Faryan, İran Santur Enstrümanı ile müzik yapmaya 15 yaşında başladı ve daha sonra Müzik Lisesi’ne girdi. Lise programını tamamladıktan sonra, müzik çalışmalarına üniversitede devam ederek müzik alanında derece aldı. Raha da müzik lisesinde okuduktan sonra akademik kurslarla şarkı söyleme faaliyetine devam etti ve şarkılarını İngilizce dilinde seslendiriyor. İki sanatçı, 2021 yılında bir araya gelerek işbirlikleri devam etti ve birçok müzik türünde aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedirler. Cazın büyülü dünyasına adım atmaya hazır olun!

 

 

 

İSTANBUL KLEZMER KAPELYE

Tarih: 04 Mayıs Perşembe 

Saat: 20.30

Cazın büyülü dünyasına adım atmaya hazır olun!

Klezmer, Orta ve Doğu Avrupa’da yaşamış ve gezmiş olan Yahudilerin icra etmiş olduğu yüksek enerjili geleneksel Yahudi müziğidir. Klezmer;  Balkanlar, Osmanlı, Romanya ve Ukrayna gibi birçok bölgeden esinlenmiş olup; Doğu Avrupalı Yahudilerin dili olan Yidiş, İbranice ve Almanca söylenen şarkıları da içinde barındırır.  İstanbul Klezmer Kapelye; Türkiye, Fransa, Finlandiya, Rusya ve Amerika gibi farklı milletlerden; bu eğlenceli müziği İstanbul’da icra etmek isteyen müzisyenlerin oluşturduğu yeni bir gruptur. Türk dinleyicisine kimi zaman çok tanıdık gelen, kimi zaman da yepyeni melodiler dinleten İstanbul Klezmer Kapelye ile şüphesiz ki her seferinde dans etmek isteyeceksiniz.

 

 

BORA ÇELİKER TRİO

Tarih: 06 Mayıs Cumartesi 

Saat: 20.30

Bora Çeliker – Gitar, vokal

Aydın Balpınar – Bas

Mustafa Kemal Emirel – Davul

Üçlü, bu konserde, Bora Çeliker’in ‘Borabook’ (2012) ve ‘Tersyüz’ (2018) isimli albümlerinden özgün bestelerin yanı sıra, Irving Berlin, Cole Porter, Rodgers & Hart, Jimmie Van Heusen, Antonio Carlos Jobim vb. şarkı yazarlarının bestelediği vokalli caz standardı ve bossa nova yorumlarına yer verecek. 

Modern Mainstream, Hard Bop, Free Jazz gibi akımlardan beslenen üçlünün performansları dinamik ve yüksek tansiyonlu icralardan, içe dönük, ağır ballad’lara uzanan bir çeşitlilik içeriyor.

 

 

UNINVITED JAZ BAND

Tarih: 06 Mayıs Cumartesi 

Saat: 20.30

Motto Caz Günlerinde Pazar akşamı Uninvited Jazz Band kapanışı yapacak.

Uninvited Jazz Band, 1920’ler ve 1930’lar New Orleans caz ve blues müziği çalan profesyonel müzisyenlerden oluşan bir gruptur. 2012 yılında kurulan grup üyeleri Türkiye, Çek Cumhuriyeti, ABD, Fransa ve İngiltere’den gelmektedir. En başından beri, The Uninvited Jazz Band Türkiye’nin hareketli swing dans topluluğuyla yakın ilişkilerini sürdürmüş ve düzenli olarak ülke genelindeki vintage dans kulüpleri için performanslar sergilemektedir.

 

HILLSIDE LIVE

 

DENİZ SİPAHİ

Tarih: 04 Mayıs Perşembe 

Saat: 21.00

Şarkıcı, Söz yazarı, besteci ve oyuncu Deniz Sipahi akustik konseri ile Hillside Live’da! Pop, rock ve alternatif parçalarından oluşan  repertuarını İstanbul, Ankara, izmir, Çeşme, Bodrum, Akyaka, Uludağ gibi Türkiye’nin çeşitli noktalarında kendi tarzıyla yorumluyor. Bazen güncel, bazen retro şarkıları modern yorumuyla seslendiren Deniz Sipahi, Akustikhane’nin ilk yıllarında konuk olmaya başlayıp, 5 sezon boyunca konuk olarak sayısız cover ile dinleyicilerin karşısına çıktı. Dizi jenerikleri, reklam müzikleri denilince akla gelen ilk isimlerden olan Sipahi, ilk parçası “Karaborsa”yı, Güneşi Beklerken dizisinden sonra yayınladı. Hemen sonrasında “Özgürlüğüm Senin” ve Rafet El Roman ile dillere pelesenk olmuş “Leyla” ardı sıra geldi. 2021 yılında, söz ve besteci Mert Carim ve Seda Türkmen’e, aranjenin Deeperise’a ait olduğu “Yeni Sonum” yayınlandı.

 

 

TWO TENORS

Tarih: 11 Mayıs Perşembe 

Saat: 21.00

Atılgan Gümüş’ün yönettiği müzikal düello “Two Tenors”, Hillside Live by ING’de!

Konservatuvardan iki sınıf arkadaşının 20 yıl sonra sahne üzerindeki müzikal düellosuna tanıklık edeceğimiz “Two Tenors”un başrollerinden birinde hem uluslararası arenada hem de ülke çapındaki projelerde yer alarak sanatseverlerin beğenisini kazanmış opera sanatçısı Cenk Bıyık var. Diğer başrol ise tiyatro oyunlarının, televizyon yapımlarının ve sinema filmlerinin aranılan oyuncusu aynı zamanda eğitimli tenor Atılgan Gümüş’e ait. Şovun seyirciyi “jüri” olarak hissettiren yapısında Cenk, Atılgan’ın şarkıları yorumlamasını laubalice bulurken, Atılgan ise Cenk’in tarzını abartılı ve snop olarak değerlendirir. Dakikalar ilerledikçe bu iki tenorun sahnedeki yetenek sergileme kavgası o denli çığırından çıkar ki olay, öğrencilik yıllarına ve özel hayatlarına dek uzanan sataşmalarla müzikal bir hesaplaşmaya döner. İşte birbirlerine bu denli kızan ancak bir o kadar da hayranlık duyan “Two Tenors”dan kimin haklı olduğuna jüri olarak sizler karar vereceksiniz.

ZORLU PSM

 

DİLHAN ŞEŞEN “KUMDAN İNŞA PUTLARLA” ALBÜM LANSMAN KONSERİ 

Tarih: 04 Mayıs Perşembe 

Saat: 21.00

2018 yılından beri aktif müzik kariyerine devam eden Dilhan Şeşen, elektronik alt yapılar ile canlı enstrümanları bir araya getiriyor. Müziğini Spotify ve YouTube gibi dijital platformlarda bulabileceğiniz Dilhan, ilk teklisi “Acıtır Yara”yı 2019 yılında yayınladı. Üniversitede Sinema ve Televizyon bölümünde eğitim alan Dilhan, lilacnoia adı altında kendi kliplerini tasarladı ve çekimini üstlendi. Sanatın birçok dalıyla meşgul olan Dilhan, ayrıca bu isimle çizdiği resimleri ve çektiği fotoğraflarını da paylaşıyor.

Son yıllardaki teklileriyle beraber kendine has bir sound yakalayan Dilhan’ın yeni albümünde de bu renkli tınıları duyacağız, kısacası bu albüm tam Dilhan’a özgü.

 

 

GÖKHAN TÜRKMEN

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 21.00

13 yıllık müzikal hayatına 7 albüm ve 21 tekli sığdıran Gökhan Türkmen, sevilen şarkılarıyla 5 Mayıs akşamı Turkcell Platinum Sahnesi’nde. Dünyayı evine kapatan pandemic sürecinde dijital platformlardaki canlı konserleriyle binlere ulaşarak dikkatleri üzerine çeken Gökhan Türkmen, corona virüs sürecinde titizlikle hazırladığı yedinci stüdyo albümü “7”yi Haziran 2021’de yayınladı. Disco-Funk tarzındaki albümün çıkış parçası “Şerefine” oldu. Albüm çıktığı andan itibaren listelerde üst sıralarda yer aldı.

 

 

GÖKÇE BAHADIR & EMİR ERSOY

Tarih: 08 Mayıs Pazartesi

Saat: 21.00

Gökçe Bahadır ve Emir Ersoy depremden etkilenen tüm kadınlar için aynı sahneyi paylaşıyor.  70’lerden günümüze hafızalarda yer etmiş şarkılardan oluşan bir repertuar hazırlayan Bahadır ve Ersoy çifti, piyano-solist performanslarının yanı sıra seyircilere müzikal sürprizlerle dolu bir gece yaşatacak.

Çift, konserin tüm gelirini deprem bölgesindeki kadınların ihtiyaçlarını karşılamak üzere ihtiyaç haritası ile birlikte oluşturdukları projeye bağışlayacak.

 

 

 

DUYGU SOYLU “A TRIBUTE TO ONNO TUNÇ” 

Tarih: 08 Mayıs Pazartesi

Saat: 21.00

Duygu Soylu, Onno Tunç’u andığı seçkisiyle touché’de! Geçtiğimiz sezon, Zorlu PSM’nin keyifli caz kulübünde “Black Diamond Band” olarak sahne alan sanatçının, tek seferlik projesi “Onno Tunç Tribute”u kaçırmayın!

 Duygu Soylu; İzmir 9 Eylül Konservatuvarı, Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Bilkent Üniversitesi’nde piyano, flüt ve keman eğitimi aldı. Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Opera-Şan bölümünden mezun oldu. Bu esnada hocaları tarafından İtalya “La Scala”ya gitmesi önerilen Soylu, Türkiyede kalmaya karar verdi. Üniversite yıllarında Ankarada müzik eğitimini sürdürürken, aynı zamanda yoğun olarak şehirdışı ve yurtdışında bir çok mekanda sahne aldı ve özellikle de Ankarada güçlü bir dinleyici kitlesi oluşturdu. Bunun yanı sıra Kenan Doğulu’ya vokal yapmaya başlayan Soylu, “O Ses Türkiye” ile “Ve Kazanan” yarışmalarında vokal koçluğu yaptı. Çalıştığı isimler arasında Garo Mafyan, Ozan Doğulu, Aşkın Arsunan, Nilüfer Verdi, Neşet Ruacan, İstanbul Gelişim Orkestrası, İstanbul Kent Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Ceylan Ertem, Ajda Pekkan ve pop müzik dünyasından pek çok isim de yer almaktadır. Soylu, ayrıca Jingle House bünyesinde birçok bilinen reklam jingle’ı da seslendirdi ve halen seslendirmeye devam etmektedir.

 

 

FİKRİ KARAYEL

Tarih: 12 Mayıs Cuma

Saat: 21.00

Fikri Karayel, caz sahnesinin değerli müzisyenlerinden oluşan ekibiyle 12 Mayıs akşamı touché’de.

Müzik kariyerinin başından beri caz soundlarını her daim cebinde taşıyan Fikri Karayel, konserlerinde sürekli birlikte sahne aldığı caz müzisyenleri ile birlikte “Fikri Karayel Jazz Ensemble” projesini seyirciyle buluşturuyor. Fırtına Kral, Tolga Bilgin, Tolga Erzurumlu, Ozan Musluoğlu ile Fikri Karayel şarkılarının yeni aranjeleri ve tutkunumu olduğumuz caz eserlerinin yeni yorumlarıyla caz sahnesinde sesini duyurmaya devam ediyor. Yorumcu, besteci ve söz yazarı olan Fikri Karayel, “Zor Zamanlar” isimli ilk albümünü 2015 yılında DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınladı. Bu albümde yer alan “Hayal Edemezsin” isimli şarkısı birçok sinema/dizi filmine ses oldu. Sanatçı 2018 yılında “Yol” isimli single çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu. Hem dinleyiciler hem de yorumcular tarafından kucaklanan şarkı son dönemin en çok coverlanan şarkıları arasında yer aldı. Bu dönemde besteci kimliği ile öne çıkan Fikri Karayel, Murat Boz, Ayşe Hatun Önal, Hande Yener gibi yorumculara da beste çalışmaları yaptı. 2020 yılında “Öl De Öleyim” ve “İyi Geliyor” isimli singlelarını dinleyici ile buluşturan sanatçı, 2021 yılına “Bitmezse Kış” ve “Ne Güzel Oldu” isimli iki single ile başlarken, ikinci albümü “ Uzaktan”ı da dinleyiciyle buluşturdu. 

 

 

EZGİ ALAŞ BAND 

Tarih: 15 Mayıs Pazartesi

Saat: 21.00

Ezgi Alaş 10 Haziran 1994 yılında Aydın’da doğdu. 3 yaşında müziğe yeteneği olduğunu fark eden ailesi tarafından müziğe piyanoyla başlatıldı. Daha sonra ilkokulda çocuk korolarında yer aldı ve bale eğitimi aldı. Ortaokulda ise İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuvarı’nda 4 sene kursyer öğrenci olarak klasik piyano egitimi aldı. Liseyi anadolu lisesinde okudu ve dil (ingilizce) bölümünden mezun oldu. Lise hayatı esnasında Hürriyet’in düzenlediği Genç Nota adlı liselerarası müzik yarışmasında 2 sene üst üste ‘Gelecek Vaat Eden En İyi Kız Solist’ ve ‘En İyi Kız Solist’ ödüllerini aldı. 2010 ve 2011 yılları arasında da İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nda solistlik yaptı.  Nardis Genç Jazz Vokal yarışmasına katılıp 2 ödül alarak Polonya’da caz masterclass’ına katılma hakkı kazandı. Bilkent opera bölümünden sonra Yaşar Üniversitesi Caz Departmanı/Vokal bölümüne 1.likle girdi. Eğitimine devam ederken 2015’te ilk kez uluslararası bir vokal yarışmasına katılma şansı yakaladı. İtalya’da katıldığı ilk yarışmadan aldığı 1.likten sonra Romanya, Gürcistan, Makedonya, Litvanya, Letonya gibi ülkelerde de Türkiye’yi temsil etti.  Ülkesine ödülsüz dönmeyen genç sanatçı, son olarak İstanbul’da gerçekleştirilen yarışmaların Ukrayna ayağı ve Türkiye ayağında da 1.likler alarak ülkemizi temsil etti. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi’nden başarıyla mezun olan Alaş, müzikal kariyerine Türkçe ve İngilizce şarkılarını yayınlayarak devam etmekte.

 

 

FERİT ODMAN QUINTED

Tarih: 17 Mayıs Çarşamba

Saat: 21.00

Türkiye’nin caz sahnesinin önemli isimlerini bir araya getiren Ferit Odman Quintet, 17 Mayıs akşamı touché’de dinleyenleriyle buluşacak. Tolga Bilgin (trompet), Engin Recepoğulları (tenor saksafon), Ercüment Orkut (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas), Ferit Odman (davul)

Türkiye’de caz davulunun öncülerinden Ferit Odman; Downbeat dergisinden dört yıldızla taçlandırılmış olan Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki quintet aranjmanlarına yer verecek. Odman’ın quinteti ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuğa çıkacaksınız. 

 

 

GLASS BEAMS 

Tarih: 18 Mayıs Perşembe 

Saat: 21.30

Gösterişli maskelerinin ardından şatafatlı üretimleriyle dinleyici kitlesini günden güne büyüten Glass Beams, PSM Loves2Gather kapsamında 18 Mayıs akşmı %100 Studio’ya geliyor! Müzikal ilhamını Hint mirasından alan, döngüsel riffler ve baş döndürücü melodilerle işlenmiş saykedelik üretimleriyle Glass Beams, sır gibi sakladıkları kimliklerinin ardından yayınladıkları ilk EP’leri Mirage ile dijital platformlardaki yerini aldı. Bir ev stüdyosunda kaydettikleri ‘Mirage’ ile ses getiren Glass Beams, Gilles Peterson, The Gaslamp Killer, Trevor Jackson, NTS & Rhythm Section DJ’lerinin miksajlarında yer almasının ardından NME tarafından 2022 yılında “An Essential Emerging Artist” ilan edildi.

Glass Beams hakkında pek bir şey bilmiyor olabiliriz ama ‘Mirage’, dinleyiciyi cevaplardan çok sorularla baş başa bırakan destansı bir albüm olarak eleştirmenlerden tam not aldı bile! 

 

 

CAZ’DA BİR GÜNEŞ

Tarih: 19 Mayıs Cuma 

Saat: 21.00

Güneş Özgeç’in 2019’dan beri sürdüğü sohbetli konser serisi “Ayda Bir Güneş”in “jazzy” versiyonu “Cazda Bir Güneş” ile 19 Mayıs’ta touché’de! Şarkıların “jazzy” versiyonlarını dinleyeceğimiz bu sohbetli konserin 19 Mayıs konukları Deniz Tekin ve Can Güngör. “Cazda Bir Güneş” orkestrasında ise gitarda Metmet Mutlu ve Kontrabasta Alp Erdoğmuş bizlerle olacak. Biraz sohbet, biraz caz!

 

 

SUZAN KARDEŞ

Tarih: 20 Mayıs Cumartesi 

Saat: 21.00

Seslendirdiği Boşnakça, Sırpça, Arnavutça, Makedonca ve Türkçe şarkılar ile çok sevilen Suzan Kardeş, 20 mayıs akşamı Wings konserleri ile touché’ye geliyor!

1980’lerden itibaren sinema, tiyatro, reklam ve fotoğraf çekimlerinde makyöz ve kuaför olarak görev yapan Suzan Kardeş, televizyon yapımlarında ekran karşısında rol alarak geniş kitlelerce tanındı, film ve dizilerde rol aldı. Profesyonel şarkıcılığa 2007 yılında çıkardığı Türk sanat müziği albümü ile başlayan Kardeş, Boşnakça, Sırpça, Arnavutça, Makedonca ve Türkçe şarkılar seslendirmektedir.

 

 

KEREM GÖRSEV TRİO

Tarih: 26 Mayıs Cuma 

Saat: 21.00

Caz dünyasının önde gelen isimlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’dan oluşan trio ekibiyle 26 Mayıs’ta touché’de!

1995 senesinden günümüze kadar 18 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik jazz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaşan Kerem Görsev, New York, St Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı.

Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria , Bishkek Jazz ve Marciac Jazz festivali gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte. Ünlü müzik televizyonu Mezzo TV kayıtları için bir performans veren Kerem Görsev Trio, uluslararası eleştirmenler tarafından da büyük beğeni kazandı ve Avrupa’da da önemli sahnelerde performans gösterdi. 2018 yılının Mart ayında “After The Hurricane” albümünü, 2019’da ise Ernie Watts ile imza attığı “Perfect Balance”ı yayınlayan Kerem Görsev, ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarla sahne alarak artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzikseverlere caz dolu bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

 

CHALET GARDEN 

 

MARY JANE

Tarih: 04 Mayıs Perşembe 

Saat: 21.30

Son yılların en sevilen gruplarından olan Mary Jane Chalet Garden Sahnesi’nde

 

 

EVRENCAN GÜNDÜZ

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 21.30

Evrencan Gündüz 1996 yılında Kadıköy’de doğdu.

Ortaokulda iken okul korosu ve orkestralarda ve öğretmenleri ile birlikte çeşitli festivallerde görev aldı. 13 yaşlarında, Ray Charles’ın filmi ile Blues müziğine olan hayranlığı başlamış oldu. Jimi Hendrix, BB. King, Albert Collins, Fredie King ve James Brown’nun müziklerini dinleyerek büyüdü. Bu da yaptığı müziğin kalitesini ve tarzını bu yönde belirledi. 15 yaşında babasının hediye ettiği elektro gitar ile klasik gitarın yanı sıra elektro gitar çalmayı öğrendi. Babasıyla sahne alma fırsatını bularak, tecrübesini arttırdı. 16 yaşında geldiğinde sokak müzisyenliğine başladı ve o yıl içerisinde ilk grubu olan T-Blues isimli grubu arkadaşlarıyla birlikte kurarak, festivallerde ve konserlerde yer aldılar. Vapurlarda müziğin yasaklanmasına kadar vapur müzisyenliği yaptı. Rock’n Purple’da en iyi solist  ve rock kategorisinde en iyi grup ödülü, Dont Let Me Down (Beatles) parçasında yaptığı düzenleme ile kemençeyi parçada kullanarak, en değişik enstruman ödülüyle toplamda 3 ödül  kazanmıştır. Müzik hayatına devam eden Evrencan, gelecekte Dünya’nın en iyi jazz ve Blues müzisyenlerinden olma amacının yanında, İstanbul Üniversitesi, Su Ürünleri Mühendisliği Fakültesindeki akademik kariyerini tamamlamak için  çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

BEGÜM OBİZ

Tarih: 12 Mayıs Cuma

Saat: 21.30

Begüm Obiz, O Ses Türkiye yarışmasında ünlenen bir sanatçımızdır. 7 yaşından beri şarkı söyleyen sanatçı ayrıca birçok koroda bulunmuş ve sahne deneyimi sağlamıştır.

 

 

OZAN ÜNLÜ

Tarih: 26 Mayıs Cuma

Saat: 21.30

Şehrin merkezinde doğa ile iç içe olma ve açık havanın tadını sonuna kadar çıkartabilme fırsatı sunan Chalet Garden, eğlence dolu canlı müzik performansları ve eşsiz ambiyansıyla keyifli anlarınıza ortak oluyor. Bu keyfe ortak olmak hep birlikte şarkılar söylemek için şimdiden yerinizi ayırtın!

 

KADIKÖY SAHNE

 

BÜLENT ORTAÇGİL

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 21.00

Bülent Ortaçgil sevenleri ile buluşuyor. 

 

FRANKHAN İSTANBUL – SOUND ROOM

 

JONNY ROCK

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 22.00

Londra’da doğan Jonny Rock, house müzik duayeni. Birçok popüler Londra gece kulübünde çalmış ve 2009 yılında “Make It Happen” adlı ilk çalışmasını yayınlamıştır. Daha sonra, “Back To My Roots” ve “Oldschool Motherfucker” gibi birçok başarılı single ve remix albümü çıkarmıştır. Jonny Rock, retro house müziği tarzı ile tanınan ve çoğunlukla plak şirketi Phonica Records ile çalışan bir sanatçıdır. Aynı zamanda Phonica Müzik Mağazası’nda da çalışan Rock, underground house müzik sahnesinde önde gelen isimlerden biridir.

 

SALON İKSV İSTANBUL 

 

CÜMBÜŞ CEMAAT

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 21.00

Boğaziçi Üniversitesi’nin Taş Oda geleneğiyle yetişen adıyla müsemma müzik kolektifi. Geleneksel müzikleri pek çok müzisyenin dokunuşuyla, formlara dayalı kalmadan yorumlayan, bunun yanı sıra beste çalışmaları da yapan Cümbüş Cemaat, baharın gelişini kutlamak üzere, Hıdırellez akşamında Salon’a konuk oluyor. Cümbüş Cemaat 2017’de ünlü yönetmen Tony Gatlif’in Djam filmi için müzik besteledi ve filmin Cannes Film Festivali’ndeki prömiyeri öncesinde konser verdi. 2020’de Shantel ile, kayıtlarını Frankfurt’ta tamamladıkları İstanbul albümünü yayımladı. “Bu bir isyan şarkısıdır. Herkes mumyasına sarılsın ve dans etmeye hazırlansın!” çağrısıyla çıkardıkları son teklileri “Mumya”nın ardından yeni albümleri merakla bekleniyor. Kışa veda etmek, baharı davul zurnayla karşılamak üzere, Hıdırellez akşamında Salon’dayız.

 

PERA PALACE HOTEL – GRAND PERA BALO SALONU 

 

SEZON KAPANIŞ KONSERİ PERA’DA BAKIR ESİNTİLER

Tarih: 06 Mayıs Cumartesi

Saat: 11.00

Pera’da Bakır Esintiler, Golden Horn Brass

Julian Lupu (trompet), Renato Lupu (trompet), Emre Berbergil (trombon), Sinan Şirin (tuba), Begüm Gökmen (korno)

Pera Palace Hotel’in 120 yılı aşkın tarihi boyunca unutulmaz balolara, konserlere ev sahipliği yapan, doğal akustiği ile İstanbul’un en özel salonlarından biri olan Grand Pera Balo Salonu, IDEA Müzik ile iş birliğinin altıncı yılında Sompo Sigorta sponsorluğunda 2022-2023 konser sezonunda birbirinden güzel konserlere ve projelere ev sahipliği yapıyor.

 


TÜRK BESTECİLER KONSERİ 

Tarih: 20 Mayıs Cumartesi

Saat: 11.00

NEJAT IŞIK BELEN – Bariton, KEVORK TAVİTYAN – Bariton, EVREN BÜYÜKBURÇ EROL – Piyano

Ahmet Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Cemal Reşit Rey gibi önemli Türk bestecilerin eserlerinden oluşan seçkin bir repertuvar sunuluyor.

 

MODA KAYIKHANE 

 

AŞKIN NUR YENGİ

Tarih: 06 Mayıs Cumartesi

Saat: 22.00

Aşkın Nur Yengi, Moda Kayıkhane’de sevenleri ile buluşuyor.

 

 

DEHA BİLİMLER

Tarih: 12 Mayıs Cuma

Saat: 22.00

Deha Bilimler, Moda Kayıkhane’de sevenleri ile buluşuyor.

 

 

ÜMİT BESEN & PAMELA 

Tarih: 13 Mayıs Cumartesi

Saat: 22.00

Ümit Besen ve Pamela, Moda Kayıkhane’de sevenleri ile buluşuyor.

 

 

RUBATO

Tarih: 19 Mayıs Cuma

Saat: 22.00

Rubato, Moda Kayıkhane’de sevenleri ile buluşuyor

 

 

NAZAN ÖNCEL

Tarih: 22 Mayıs Cumartesi

Saat: 22.00

Nazan Öncel, Moda Kayıkhane’de sevenleri ile buluşuyor

 

BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ 

 

MUSTAFA CECELİ

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 21.00

Mustafa Ceceli, en sevilen şarkıları ile Bostancı Gösteri Merkezi’nde

 

 

NİL KARAİBRAHİMGİL

Tarih: 06 Mayıs Cumartesi

Saat: 21.00

Nil Karaibrahimgil, en sevilen şarkıları ile Bostancı Gösteri Merkezi’nde

 

DADA SALON KABARETT

 

 

NÜKHET DURU

Tarih: 06 Mayıs Cumartesi

Saat: 22.00

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett Nükhet Duru’yu ağırlıyor!

 

 

AYTA SÖZERİ

Tarih: 10 Mayıs Çarşamba

Saat: 22.00

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett Ayta Sözeri’yi ağırlıyor!

 

 

EMRE ALTUĞ

Tarih: 12 Mayıs Cuma

Saat: 22.00

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett Emre Altuğ’u ağırlıyor!

 

BLIND

 

BRAZZAVILE – DUO SHOW 

Tarih: 05 Mayıs Cuma

Saat: 22.00

İstanbul’un büyük bir hayranı olan, ona şarkılar yazan ve sevgisinin karşılığını da geniş bir hayran kitlesi ile alan ABD’li indie pop/ rock grubu Brazzaville, geçtiğimiz sene akıllarda yer eden performansının ardından 5 Mayıs Cuma akşamı  yeniden Blind sahnesinde!

 

 

KALBEN

Tarih: 17 Mayıs Çarşamba

Saat: 22.00

Siz soruyorsunuz, Kalben yanıtlıyor. Beraber söylenen şarkılarda ve gülünen şakalarda zamanda, mekanda minik bir yolculuğa çıkmak isteyenleri Blind’a bekliyoruz. 

 

 

AKUSTİK ADAM

Tarih: 25 Mayıs Perşembe

Saat: 22.00

Balat’ta kendi mekanında verdiği konserler ile adından sıkça söz ettiren Mert Erşahin nam-ı diğer Akustikadam, karavanında yaptığı “yolda görüşürüz” albümünden de parçalar çalacağı bu eğlenceli konseri 25 Mayıs Perşembe günü BLIND’ta gerçekleştirecek.

 

HARBİYE CEMİL TOPUZLU AÇIKHAVA TİYATROSU 

 

TEOMAN

Tarih: 20 Mayıs Cumartesi – 31 Mayıs Çarşamba

Saat: 21.00

Teoman, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava sahnesinde. 

 

 

TAN TAŞÇI VE BAŞKANLAR KOROSU

Tarih: 24 Mayıs Çarşamba – 25 Mayıs Perşembe – 27 Mayıs Cumartesi

Saat: 21.00

Tan Taşçı, 2023 yazının açılışını yeni konser serisi “Tan Taşçı ve Başkanlar Korosu” ile 24-25 Mayıs 2023 Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde yapıyor. Tan Taşçı, 2023 Türkiye turnesi için hazırladığı yeni konser serisi “Tan Taşçı ve Başkanlar Korosu” ile sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Kendi yazdığı ve farklı projelerde yorumladığı şarkılardan oluşan repertuarının yeni canlı düzenlemelerinde sanatçıya çok sesli koro eşlik edecek.

 

 

GÜLŞEN

Tarih: 26 Mayıs Cuma

Saat: 21.00

Türk Pop Müziği’nin hitler kraliçesi Gülşen, kendisini uzun süredir özleyen İstanbullu hayranlarının karşısına  26 Mayıs 2023 Cuma gecesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda Epifoni organizasyonu ile çıkacak. Hem sesi, hem de sahne performansıyla dinleyicilerini mest eden Gülşen’in beklenen konserinin biletleri satışta!

 

 

FUNDA ARAR

Tarih: 29 Mayıs Pazartesi

Saat: 21.00

Funda Arar, Bayhan Müzik organizasyonuyla 29 Mayıs 2023 Pazartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda… Funda Arar, kendi hitlerinin yanı sıra seçtiği alaturka ve arabesk şarkılardan oluşan repertuarı ve adından söz ettirdiği performansı ile İstanbullu müzikseverler ile buluşmaya geliyor. Bayhan Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek olan Funda Arar, Bayhan Müzik organizasyonuyla 29 Mayıs 2023 Pazartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda.

 

 

YILDIZ TİLBE

Tarih: 30 Mayıs Salı

Saat: 21.00

Yıldız Tilbe, 30 Mayıs 2023 akşamı  Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda

 

KÜÇÜKÇİFTLİK PARK

 

 

Hep Yeni Kal Sunar: Mabel Matiz – Köfn – Palmiyeler – The Sisters 2000’s Party

Tarih: 20 Mayıs Cumartesi

Saat: 17.00

Hep Yeni Kal’ın sunduğu konserler serisi kapsamında, Epifoni organizasyonu ve Powertürk’ün medya sponsorluğunda, Türk Pop ve rock müziğin en iyi isimleri 20 Mayıs Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta bir araya geliyor. Türk müziğine getirdiği yeni solukla, döneminin en etkili ve üretken isimlerinden biri haline gelen yorumcu ve müzisyen Mabel Matiz, geçtiğimiz yılın en büyük çıkışını yapan KÖFN, Türk rock’ın son dönem popüler gruplarından Palmiyeler, Fulya ve Firuze Görmüşoğlu kardeşlerden kurulu The Sisters’ın 2000’ler party konseptli setiyle sahne alacağı bu müzik şöleni ile baharı hep birlikte karşılıyoruz.

 

 

Hep Yeni Kal Sunar: Yıldız Tilbe – Levent Yüksel – Mirkelam – The Sisters 90’s Party

Tarih: 21 Mayıs Pazar

Saat: 17.00

Hep Yeni Kal’ın sunduğu konserler serisi kapsamında, Epifoni organizasyonu ve Powertürk’ün medya sponsorluğunda, Türk Pop müziğin en iyi isimleri 21 Mayıs Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta bir araya geliyor. Türk pop müziğimizin tartışmasız en iyi kadın yorumcularından Yıldız Tilbe, her şarkısı aklımıza kazınmış muhteşem sesi ile Levent Yüksel ve Mirkelam, Fulya ve Firuze Görmüşoğlu kardeşlerden kurulu The Sisters ‘ın 90’lar party konseptli setiyle sahne alacağı bu müzik şöleni ile baharı hep birlikte karşılıyoruz.

 

DOROCK XL VENUE TAKSİM FİTAŞ SAHNESİ 

 

EMRE AYDIN

Tarih: 26 Mayıs Cuma

Saat: 22.30

Emre Aydın, Taksim Dorock XL Venue sahnesinde sevenleri ile buluşuyor.

 

IF PERFORMANCE HALL BEŞİKTAŞ

GÖKSEL

Tarih: 27 Mayıs Cumartesi

Saat: 21.30

Göksel 27 Mayıs Akşamı IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER