Manisalı Kadın Karatecilerden Altın Madalya

Ankara’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Kadın Karate Şampiyonası’nda Manisa BBSK sporcusu ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri Sümeyye Teke 68 kilogram kumitede, Nurbade Büber de 61 kilogram kumitede altın madalya kazandı.

Türkiye Üniversitelerarası Kadın Karate Şampiyonası’nda Manisa BBSK sporcusu ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri Sümeyye Teke 68 kilogram kumitede, Nurbade Büber de 61 kilogram kumitede altın madalya kazandı.

Türkiye Üniversitelerarası Karate Şampiyonası 5-8 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara Hacı Bayram Veli Beşevler Spor Salonu’nda düzenlendi. Şampiyonada, Manisa BBSK sporcusu ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri Sümeyye Teke 68 kilogram kadın kumitede, Nurbade Büber de 61 kilogram kadın kumite müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu.

Nurbade Büber ve Sümeyye Teke’nin yer aldığı kadın kumite müsabakalarında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Takımı ise Türkiye ikincisi oldu.  

Nurbade Büber, Sümeyye Teke, Gülçin Akyıldız, Ebru Günayar’dan oluşan Manisa’lı takımımız daha önce Dünya Shotokan Karate Federasyonu faaliyet programında yer alan 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak 4 madalya ile şampiyonaya damga vurmuştu. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER