Makyajsız Güzel Miss İngiltere’de Finale Kaldı 

Güzellik yarışması Miss İngiltere’nin 94 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı. Azerbaycan kökenli Melisa Raouf, yarışmaya makyajsız katılıp finallere kalan ilk aday oldu.

20 yaşındaki güzel, bu şekilde iç güzelliği öne çıkarmak ve sosyal medyada oluşturulan güzellik algısına meydan okumayı istediğini söyledi. 22 Ağustos’ta yapılan yarı finalde makyajsız yarışan Raouf, Ekim ayında yapılacak Miss İngiltere finalinde diğer 40 rakibine karşı yarışacak. 

Finallere de makyaj yapmadan katılmayı planladığını belirten Raouf, yarı finalin ‘ürkütücü ama aynı zamanda müthiş bir deneyim olduğunu’ söyledi. 

Raouf, “Benim için büyük anlam ifade ediyor, çünkü farklı yaşlardaki birçok kızın baskı hissettikleri için makyaj yaptıklarını düşünüyorum. Birisi kendi yüzüyle mutluysa yüzünü makyajla kaplamamalıyız. Bizi biz yapan ve her bireyi eşsiz kılan kusurlarımız. Bence insanlar kusurlarını benimsemeli, çünkü asıl güzelliğin sadelikte yattığını biliyoruz” dedi.

Siyaset bilimi öğrencisi olan Raouf, “Güzellik standartlarını karşıladığımı hiç düşünmedim. Son dönemde sadeliğimle güzel olduğumu kabul ettim ve bu yüzden makyajsız yarışmaya karar verdim. Makyajla her yanımı gizliyormuş gibiyim. Ben buyum ve bu halimi paylaşmaktan korkmuyorum. Gerçek Melisa’nın kim olduğunu göstermek istedim. Genç kızlar ve kadınlardan aldığım destekle motive oldum. Akıl sağlığı bu kadar büyük bir sorunken, tüm kızları iyi hissettirmek istiyorum. Tüm güzellik standartlarını kaldırmak istiyorum. Bütün kızlar kendilerince güzeldir. Bunu bütün kızlar için yaptığımı hissediyorum” diye konuştu.

Miss İngiltere yarışmasının organizatörü Angie Besley ise yarışmacıların ne kadar çok makyaj ve kozmetik kullandığını gördükten sonra, 2019’da yarışmaya makyajsız eleme turunu eklediklerini ve bu eleme turunun katılımcıları ‘makyaj ve sosyal medyadaki filtrelerin ardına saklanmaya ihtiyaç duymadan kim olduklarını göstermeye teşvik ettiğini söyledi. Yarışmacıların, bu makyajsız eleme turunu geçebilmek için sosyal medya hesaplarında makyajsız bir fotoğraflarını paylaşma koşulunu gerçekleştirmeleri de gerekiyor. 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER