L’Oréal Paris’ten Sokak Tacizine Karşı 5D Hareketi

L’Oréal Paris’in sokak tacizine karşı farkındalık yaratmak ve sokak tacizine karşı durmak amacıyla StandUp programını bu yıl 11 Haziran’da Türkiye’deki yıl dönümü tarihinde başlattı. 

“Çünkü biz buna değeriz” diyerek 50 yıldan fazla süredir kadınları güçlendirme misyonu ile hareket eden L’Oréal Paris, kadınların %78’inin maruz kaldığı sokak tacizine karşı durmak için 2021’de StandUp programını başlatmıştı. Sokak tacizi konusunda farkındalık yaratan L’Oréal Paris,  5D eğitimleri sayesinde, geçen sene Türkiye çapında 48.000 kişiyi eğitmişti. L’Oréal Paris, bu sene de faaliyetlerini tüm hız sürdürmeye devam ediyor.

Bebek’ten Kuruçeşme Parkı’na

Kadınları güçlendirmek ve kadınların kendi yolculuklarında özgürce yürümelerini sağlamak amacıyla hayata geçen program, 11 Haziran Cumartesi günü saat 08.30’ta başlayan koşu ve sonrasında gerçekleşen eğitim ile duyarlılığı daha da artırdı.

Koşunun ardından verilen 5D eğitimine, Buse Terim Bahçekapılı, Demet Akbağ, Fulya Terim, Merve Terim Çetin gibi ünlü isimler de katıldı.

Hem fiziksel hem de sanal ortamda koşular düzenleyen Rooners iş birliği ile gerçekleşen etkinlik kapsamında, Bebek’ten Kuruçeşme Parkı’na kadar bir farkındalık koşusu düzenlendi.

5D: Sokak Tacizine Karşı Durmanın Etkili & Güvenli Yolu

Ünlü isimlerin, koşucuların ve L’Oréal Türkiye çalışanlarının katıldığı koşunun ardından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde StandUp programının lokal partneri Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde (BÜYEM) eğitmen olan Dr. Sevgi Kesim Güven tarafından katılımcılara 5D eğitimi verildi. 

5D eğitimi kapsamında katılımcılar gerek sokak tacizine tanık olduklarında gerekse maruz kaldıklarında hayata geçirebilecekleri 5 temel tekniği öğrendiler. Katılımcıların paylaşımları ise hem sosyal medyaya bu önemli probleme dikkat çekti hem de takipçilerini online olarak 5D eğitimini almaya yönlendirdi.

Farkındalık yaratmakla beraber sokak tacizine karşı insanları eğitmeyi de odağına alan L’Oréal Paris, StandUp programı ile 2022 sonunda Türkiye’de 100.000 kişiye 5D eğitimi vermeyi planlıyor.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER