L’Oréal Paris’ten L’Oréal BOLD Female Founders Girişimi

Dünyanın önde gelen güzellik markası L’Oréal Paris, kadınların öncülük ettiği girişimleri desteklemek için L’Oréal BOLD Female Founders girişimini tasarladı. Girişim, yeterli finansal kaynağı olmayan ,üstün performans sergileyen kadınlara, BOLD Business Opportunities for L’Oréal Development tarafından 25 milyon €’luk özel bir başlangıç ​​tahsisi yapılacak. 

L’Oréal BOLD Female Founders; markalar, güzellik teknolojisi, biyoteknoloji ve yeşil bilim dâhil olmak üzere daha geniş sektörlerde dünya çapındaki yatırım değeri olan kadın girişimlerine odaklanacak.

“Dünyayı Harekete Geçiren Güzelliği Yaratmak”

L’Oréal’in CEO’su Nicolas Hieronimus; “L’Oréal, uzun yıllardır, L’Oréal Vakfı’nın L’Oréal UNESCO Bilimde Kadınlar ve İklim için Kadınlar gibi sayısız programları ve girişimleri aracılığıyla kadınların güçlendirilmesine kendini adamıştır. BOLD Kadın Kurucular, inanılmaz derecede düşük bir seviyede kalan kadın girişimciliğinin girişim finansmanını teşvik etmeyi amaçlıyor’’ diyerek girişimin mottosunu açıkladı.

Tutkulu kadın kurucuların girişimcilik yolculuklarında karşılaştıkları eşitsizlikleri ele alarak, kolaylaştırarak hayata geçiriyoruz ve bunu ‘’Dünyayı harekete Geçiren Güzelliği yaratmak’’ mesajıyla yapıyoruz.

Bugün, BOLD risk sermayesi fonumuzun yeni girişimlerinin %30’u kadınlar tarafından yönetiliyor. BOLD Kadın Kurucular ile kadın girişimciliğini desteklemek için risk sermayesi yatırımımızı hızlandırmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

BOLD baş strateji sorumlusu Gouzelle Ishmatova ise; “Daha kapsayıcı bir risk sermayesi endüstrisi, yeterince temsil edilmeyen kadın girişimciler için daha fazla fırsat anlamına geliyor. Aslına bakılırsa, liderliğini kadınların yaptığı start-up’lar daha az fon alıyor, ancak sürekli olarak daha iyi performans gösteriyorlar. BOLD Kadın Kurucular ile gelecek nesil kadın girişimcilerin yaratıcılığına ve yeteneklerine yatırım yaparak oyunun kurallarını değiştiren biri olmak istiyoruz. L’Oréal Grubu, özellikle kendi ekosistemi içinde kadınların davasını savunmak için hareket ediyor” dedi. “BOLD’un bu stratejik yatırımı, kadınların eşitliği ve güçlendirilmesine yönelik uzun süredir devam eden taahhüdümüzün son adımıdır.” dedi

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER