L’Oréal Paris, Brezilya’da Cinsel Tacizle İlgili Haberlere Herkesin Erişebilmesini Sağladı

Brezilya’da, her 10 kadından 9’u maalesef kamusal alanda cinsel tacize uğruyor. Bu durumla mücadele edebilme konusunda medyanın desteği ve doğru bilgiye ulaşabilmek büyük önem taşıyor. Ancak Brezilya’daki tüm haber sitelerinin ücretli olması nedeniyle halkın yüzde 90’ı yalan haberlere maruz kalıyor.

Ülkede cinsel tacizle daha güçlü mücadele edebilmek adına doğru bilgiye erişimin artması gerektiğine inanan L’Oréal Paris, “Paywall Down” ‘’ Ödeme Duvarını İndir’’ hareketiyle haber sitelerindeki ödeme duvarlarını yıkmaya koyuldu.

Ajansı WMcCann ile birlikte harekete geçen L’Oréal Paris, reklam bütçesini, ücretli abonelik isteyen bazı mecralardaki cinsel taciz haberlerine daha isteyen herkes tarafından okunabilmesi için kullandı. Ülkenin önde gelen medya gruplarından Edições Globo Condé Nast ile işbirliğine gidildi ve O GLOBO gazetesi, Marie Claire, Glamour, GQ ve Vogue dergilerinin internet sitelerinde yer alan cinsel taciz haberlerinin erişim ücretleri 3 ay boyunca L’Oréal Paris tarafından karşılandı. 3 ay sonunda söz konusu haberlerin sayfa görüntülenme sayıları yüzde 2 bin 611 arttı, 122 milyon yeni ziyaret ve 25 milyonu aşkın etkileşim elde edildi.

#lorealparis #paywalldown #cinseltacizlemücadele

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER