Lale Saral Develioğlu, Coca Cola’nın Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Lale Saral Develioğlu, Coca Cola İçecek ve Anadolu Isuzu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

1968 yılında İstanbul’da doğan Lale Saral Develioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Rensselear Polytechnic Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

Profesyonel kariyerine 1992 yılında Unilever’de başlayarak, 5 yıl boyunca bu kurumda Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2003 yılının sonunda Turkcell’de Bireysel Müşteriler Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya başlayan Develioğlu, 2006 – 2011 yılları arasında aynı kurumda Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2011 – 2014 yılları arasında da Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev üstlenmiştir.

Lale Saral Develioğlu, 2015 yılında Yıldız Holding Türkiye Pazarlama Başkanlığı görevini üstlenmiş, ardından Yıldız Holding’in Londra merkezli global atıştırmalık şirketi Pladis’in Global Pazarlama Başkanlığı görevini 3 yıl boyunca yürütmüştür. Aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin kurucularından ve yönetim kurulu üyesidir. 2014 yılında “Fark Yaratan Kadınlar/Women to Watch” ödülünü almış ve 2018 yılında Global Creativepool Annual listesine “Top 100 Influencers” olarak girmiştir.

#cococola #anadoluısuzu

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER