Lale Orta Merkez Hakem Kurulu’nun Yeni Başkanı Olarak Seçildi

Erkek hegemonyasının hüküm sürdüğü futbol dünyasında birçok ilke imza atan Lale Orta, Türk futbol hakemliğinin başına getirilerek Merkez Hakem Kurulu’nun yeni Başkanı olarak seçildi. Orta, bu görevlendirme ile birlikte Merkez Hakem Kurulu’nun ilk kadın başkanı oldu.

TFF, bu atamayı kamuoyuna şu ifadeler ile duyurdu:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Lale Orta’yı getirmiştir.

Başkan: Prof. Dr. Lale Orta

Üyeler: Tolga Özkalfa

Ahmet İbanoğlu

Cemalettin Ali Kunak

Prof. Dr. Ali Kızılet

Süleyman Abay

Sadettin Güler

Aynur Aysun Akar

Hamza Mısır

Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Prof. Dr. Lale Orta başkanlığında göreve başlayacak olan MHK’nın; futbola değer katarak Türk futbolunu uluslararası alanda daha yüksek seviyelere getirmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine inanıyor, yeni MHK Başkanı ve üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Lale Orta aynı zamanda erkekler Süper Lig maçını yöneten ilk kadın hakem, FIFA Kokartlı ilk kadın hakem, ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın maç spikeri, ilk kadın Merkez Hakemler Kurulu Üyesi, ilk kadın UEFA gözlemcisi ve ilk kadın UEFA eğitimcisi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER